Q9650 nasıldır?

Asus P5Q SE2 var 8gb ram takılı

x5450 ve e5450 arasındaki fark nedir
Anakartın gayet iyi gözüküyor bu işlem için hem microcode var hemde güzel videolar var aynı anakartla O.C yapılan.

X modeli daha hızlı ama daha çok ısınıyor sanırım internetten karşılaştırabilirsin.

X5450 daha çok ısınıyor TDP değeri yüksek.

İşlemci; XEON E5440 775 PİN MODLU Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Soğutucu; Dark Freezer X90, 92mm 4pin PWM Fanlı, 2x Isı Borusu, Direkt Kont Fiyatları ve Özellikleri

Termal macun; https://www.trendyol.com/arctic/arctic-mx-4-ar-actcp00002b-4-gram-termal-macun-p-33915811

Ürünleri aldığın zaman ayrı konu açıp beni etiketleyebilirsin, BIOS modu için yardımcı olabilirim.

X5450 daha çok ısınıyor TDP değeri yüksek.

İşlemci; XEON E5440 775 PİN MODLU Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Soğutucu; Dark Freezer X90, 92mm 4pin PWM Fanlı, 2x Isı Borusu, Direkt Kont Fiyatları ve Özellikleri

Termal macun; https://www.trendyol.com/arctic/arctic-mx-4-ar-actcp00002b-4-gram-termal-macun-p-33915811

Ürünleri aldığın zaman ayrı konu açıp beni etiketleyebilirsin, BIOS modu için yardımcı olabilirim.
işlemci anakartıma uyumlumudur videolarda adamlar bıçakla anakarttan bir parça kesiyordu buna gerek varmı

Ben kendim ASUS P5P41-C anakartımda X5450 işlemcisini kullanıyorum, anakartımdan parça kesmedim. İşlemcinin bazı pinlerini kapatıp gönderiyorlar, bize takıp çalıştırmak kalıyor. X5450 serisi 120TDP olduğu için yukarıda sana önerdiğim soğutma tekniğini kullanıyorum ve güzel sonuçlar alıyorum. Fakat sana E5450 önerdim, bu işlemci 80TDP değerinde. Bu da demek oluyor ki bu soğutma ile benden daha fazla verim alacaksın. İşlemciyi taktıktan sonra BIOS Update yapman gerekiyor, bunun için de anakartına özel yazılan Custom BIOS dosyasını kullanacaksın.

Masraf yapmana değecek işlemciler değil bunlar, özellikle de işlemci odaklı senaryolar açısından..
nasıl yani ben plartform değiştiremem yanlız sorun orda
Ben kendim ASUS P5P41-C anakartımda X5450 işlemcisini kullanıyorum, anakartımdan parça kesmedim. İşlemcinin bazı pinlerini kapatıp gönderiyorlar, bize takıp çalıştırmak kalıyor. X5450 serisi 120TDP olduğu için yukarıda sana önerdiğim soğutma tekniğini kullanıyorum ve güzel sonuçlar alıyorum. Fakat sana E5450 önerdim, bu işlemci 80TDP değerinde. Bu da demek oluyor bu bu soğutma ile benden daha fazla verim alacaksın. İşlemciyi taktıktan sonra BIOS Update yapman gerekiyor, bunun için de anakartına özel yazılan Custom BIOS dosyasını kullanacaksın.
dostum çok sağol bir sorun çıkarsa etiketlerim

Anladım orasını dostum, demek istediğim kazanacağın performans artışı gözle görülür bir şekilde yüksek veya şu anki kullandığın işlemci modeline göre kıyasla devasa bir fark yaratmayacak. Ama çok istiyorsan neden olmasın..
Haklı, Q8400'e göre aman aman bir fark yaratmayacak. GTX 750Ti tarzı bir ekran kartını beslemek istiyorsan bu işlemcileri kullanabilirsin, onun dışında paranı SSD alarak değerlendirebilirsin.

X5460'ı kullandığın anakartta çalıştırmışlar, kullanabilirsin. Snowman M200 kasanda güzel bir hava akışı var ise yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Linkini verdiğim termal macunu kullanmayı unutma. Bu arada anakartın için BIOS Modu;

Yeni konular

Geri
Yukarı