Q9650 sıcaklığı oyunda 80 derece oluyor

Hocam Q9400'ü 2 ayağı kırık ( sol alt ve sag üst) stok soğutucu ile 3.00 GHz'e OC yaptım ve sıcaklıklar maksimum 66 dereceye çıkıyordu ama dün soğutucuyu sökmeye çalışırken bir ayağı daha kırıldı ve kullanılamaz hale geldi. Sonra Çinli bi firmanın ucuz soğutucusunu taktım sıcaklıklar 81 dereceye kadar çıktı. Demek istediğim stok soğutucu böyle ucuz soğutuculardan daha iyi

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220801-203015_Chrome.jpg
    Screenshot_20220801-203015_Chrome.jpg
    21,5 KB · Görüntüleme: 18
Elimde bir de bu fandan var iş görür mü soğutmak için. Ona göre karar vereceğim de.

Ona net bir cevap veremeyeceğim çünkü resimde gösterdiğiniz fan alüminyum ama şu an takılı olan bakır borulu eğer bakır borulu soğutamazsa alüminyum olandan pek bir şey beklemek mantıklı değil bakır ısı iletmede daha iyi olduğu için ama denemenizde fayda var bir de macunu
Thermal Grizzly - kryonaut termal macun - bilgisayar ve konsollardaki tüm işlemcileri, grafik kartlarını ve ısı alıcıları soğutmak için (1 gram) https://www.amazon.com.tr/dp/B011F7W3LU/ref=cm_sw_r_cp_api_i_0PTTQZB3KTTRKTBPX9Q8
Bunu dene derim bir de sürerken bol değil de tam her yere sür spatula ile dağıt.Bi dönüş yap.

Ona net bir cevap veremeyeceğim çünkü resimde gösterdiğiniz fan alüminyum ama şu an takılı olan bakır borulu eğer bakır borulu soğutamazsa alüminyum olandan pek bir şey beklemek mantıklı değil bakır ısı iletmede daha iyi olduğu için ama denemenizde fayda var bir de macunu
Thermal Grizzly - kryonaut termal macun - bilgisayar ve konsollardaki tüm işlemcileri, grafik kartlarını ve ısı alıcıları soğutmak için (1 gram) https://www.amazon.com.tr/dp/B011F7W3LU/ref=cm_sw_r_cp_api_i_0PTTQZB3KTTRKTBPX9Q8
Bunu dene derim bir de sürerken bol değil de tam her yere sür spatula ile dağıt.Bi dönüş yap.
Tamam

Selam elimde Q8200 CPU vardı geçenlerde gittim ve Q9650 aldım işlemciyi çıkardım yeni CPU'yu taktım termal macun falan sürdüm fakat işlemcim boştayken 55-65 oyunda ise 70-80 arası oynuyor fanım stok değil zerotherm in güzel bir fanı var. Isı değerleri normal mi değilse ne yapmalıyım? Şimdiden cevap verenlere teşekkürler.

Eki Görüntüle 1466552

Q9650 işlemciyi nereden aldınız? Bende almayı düşünüyorum da

Geri
Yukarı