Q9650 sisteme overclock olur mu?

500GB diskiniz var, eğer bilgisayarım klasöründe ayrı ayrı 500GB'tan az diskler görüyorsanız sanal olarak ayrılmış şekilde görüyorsunuz. Sıkıntı yok yani, silinmesini istemediğiniz dosyalarınızı diğer diske atarsınız, öbür diske de format atarsınız.
Ayrı ayrı gözüküyorlar yani ikisidemi hdd oluyor şimdi bu disk yeni aldığıma göre baya büyük onu çıkarıp yenisini taksam ne olur şimdi?

Ayrı ayrı gözüküyorlar yani ikisidemi hdd oluyor şimdi bu disk yeni aldığıma göre baya büyük onu çıkarıp yenisini taksam ne olur şimdi?
Ayrı ayrı değilde disk tek olarakta calisirmi ve SSD ve o eski disk beraber calisirmi

Son düzenleme:
Ayrı ayrı gözüküyorlar yani ikisidemi HDD oluyor şimdi bu disk yeni aldığıma göre bayağı büyük onu çıkarıp yenisini taksam ne olur şimdi?

Ayrı ayrı değil de disk tek olarak da çalışır mı ve SSD ve o eski disk beraber çalışır mı?

Sizin Hard Diskin anakarta takıldığı porta SSD'de takabilirsiniz. Yalnız tavsiyem SATA 1 portuna SSD'yi SATA 2 portuna da HDD'yi takmanız ve Boot sıralamasında SSD'ye Windows yükleyeceğiniz için SSD'yi 1. sıraya almanız daha iyi olur.

Sizin Hard Diskin anakarta takıldığı porta SSD'de takabilirsiniz. Yalnız tavsiyem SATA 1 portuna SSD'yi SATA 2 portuna da HDD'yi takmanız ve Boot sıralamasında SSD'ye Windows yükleyeceğiniz için SSD'yi 1. sıraya almanız daha iyi olur.
Daha fazla kablo yok galiba dvd kısmında hdd de olan kablonun aynısı takılı

Dosya Ekleri

• IMG20230305180151.jpg
    IMG20230305180151.jpg
    139,4 KB · Görüntüleme: 15
Evet aynıdır o da, DVD kullanmıyorsanız kablolarını SSD'ye takabilirsiniz.

Hocam içim rahatladı:D olmayacak sandım bir an.

Sata 1 sata 2 nerden bakılıyor?

Kablosunu ona taktım yazılım yükledi ama bilgisayar kısmında SSD gözükmüyor aygıt yöneticisinde gözüküyor.

Kablosunu ona taktım yazılım yükledi ama bilgisayar kısmında SSD gözükmüyor aygıt yöneticisinde gözüküyor.
Ve bilgisayar şimdi kapandı

Biçimlendirdim diski kapandı bilgisayar sürekli şimdi başlangıç onarma yapıyor.

Ve bilgisayar şimdi kapandı

Biçimlendirdim diski kapandı bilgisayar sürekli şimdi başlangıç onarma yapıyor.
Yaptı yine kapandı

Son düzenleme:
Hocam tam olarak ne yaptınız ben onu anlamadım :)

Hocam tam olarak ne yaptınız ben onu anlamadım :)
SSD takınca bilgisayar açılmıyor ilk başta açıldı SSD gözükmedi bende aygıt yöneticisinden aktif ettim onu pc kapandı açılırken farklı açılıyor başlangıç kurtarma falan yaptı pc yine kapandı yavaş açılıyor.

SSD takınca bilgisayar açılmıyor ilk başta açıldı SSD gözükmedi bende Aygıt Yöneticisi'nden aktif ettim onu PC kapandı açılırken farklı açılıyor başlangıç kurtarma falan yaptı PC yine kapandı yavaş açılıyor.

Aygıt Yöneticisi'nden değil de disk yöneticisinden yapsaydınız keşke, bilgisayarıma sağ tık > yönet > sanal disk yönetimi altında diskinizi biçimlendirerek yapabilirdiniz. Öncelik olarak format attınız mı o diske?

Aygıt Yöneticisi'nden değil de disk yöneticisinden yapsaydınız keşke, bilgisayarıma sağ tık > yönet > sanal disk yönetimi altında diskinizi biçimlendirerek yapabilirdiniz. Öncelik olarak format attınız mı o diske?
Hocam çok ciddi sorun var yeni konu açtım orda resimlerde var bir Sonuca ulaşamadım SSD taktıktan sonra CPU hep 100 de sabit ve pc sürekli kapanıyor ama disk çalıştı pc nasıl düzelecek?

Aygıt Yöneticisi'nden değil de disk yöneticisinden yapsaydınız keşke, bilgisayarıma sağ tık > yönet > sanal disk yönetimi altında diskinizi biçimlendirerek yapabilirdiniz. Öncelik olarak format attınız mı o dis
Havada duruyor ama buna yuvamı almak gerekiyor düzgün çalışması için?

Dosya Ekleri

• IMG20230305205223.jpg
    IMG20230305205223.jpg
    198,1 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG20230305192219.jpg
    IMG20230305192219.jpg
    304,3 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı