Q9650 sisteme overclock olur mu?

Çok vermişsiniz ya, 700TL'ye 3000G satılıyordu...
Konumuz ile alakasız ama ssd almayı düşündüm Şuanki yavaş çalışıyor galiba pek fazla birşey anlamadım ssd mi hdd olduğunuda anlamadım sadece ssd kullanmayı düşünüyorum.

FX seriside geçilebilirdi 1kya anakart islemci dizilirdi.
Anakart işlemci tavsiyeniz varmı iyi olabilecek?

Dosya Ekleri

• IMG20230222115104.jpg
    IMG20230222115104.jpg
    164,3 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG20230222114505.jpg
    IMG20230222114505.jpg
    159,1 KB · Görüntüleme: 16
SSD alsanız bile okuma yazma hızı maksimum 250 - 300mb/s olacaktır. Tepkisellik artacak sadece, o yüzden yine de tavsiye ederim SSD'ye geçmenizi. Tavsiyem PNY CS900 - Patriot Burst - Gigabyte SSD.

Konumuz ile alakasız ama ssd almayı düşündüm Şuanki yavaş çalışıyor galiba pek fazla birşey anlamadım ssd mi hdd olduğunuda anlamadım sadece ssd kullanmayı düşünüyorum.

Anakart işlemci tavsiyeniz varmı iyi olabilecek?
Bilindik markalara yoneliniz Fx 6300 ve asus vb. kaliteli anakartlara bakabilirsiniz.

Bilindik markalara yoneliniz Fx 6300 ve asus vb. kaliteli anakartlara bakabilirsiniz.
Farklı Ddr anakarta geçersem fazla masraf çıkmaz mı? DDR2 de iyi Anakart olacağını sanmıyorum zaten.

Farklı DDR anakarta geçersem fazla masraf çıkmaz mı? DDR2 de iyi Anakart olacağını sanmıyorum zaten.

DDR2'de de çok güzel anakartlar var ama eskidiler artık, özellikle P45 - X38 - X48 anakartlara bakmanı öneririm. Bende de P45 anakart var mesela :)

DDR2'de de çok güzel anakartlar var ama eskidiler artık, özellikle P45 - X38 - X48 anakartlara bakmanı öneririm. Bende de P45 anakart var mesela :)
Aynı islemciyimi destekliyorlar oc için iyiyse tabikide fiyatıda alabilirim anakart çok kötü kalmasın bu sisteme zaten sonradan ddr4 sistem bilgisayara geçiş yaparım.

Yada daha iyi işlemci çalıştıran varmıdır hiçbir fikrim yok :D

Amacınız sadece OC içinse önce anakart almanızı tavsiye etmem, önce PSU alınmalı o sisteme. Ardından güzel RAM'ler bakılmalı, örneğin 2+2 GB DDR2 1066MHz soğutuculu RAM'ler. Tabii bu bileşenler DDR2 sistemler için üst düzey parçalar :) Eskidir diye geçmeyin taş gibidirler :) Bende de Q9650 - P5QD Turbo / EP45 DS3 / P5Q Deluxe - Corsair XMS 2 GB DDR2 1066MHz RAM var mesela. Ekstra olarak 2+2 GB 1066MHz RAM'ler de yolda :) Benim eski sistemlere karşı bir ilgim var biliyorsunuzdur belki, yaşatmayı düşünüyorum Q9650'li sistemi.

FX seriside geçilebilirdi 1kya anakart islemci dizilirdi.
Verdiğin öneriye bak. Şu yazını görüp te 1 kişi geçse Fx işlemciye yatıp kalkıp bu siteye küfredecek.

@BerkeTB O.C olmaz, frekans artırma olur. Ona da gerek yok çünkü eskiden genelde Q8400'ü hızı düşük diye frekansınız artırır 3.1'e getirirdik. Q9550 zaten frekans değeri yüksek. Diyelim ki artırdın, voltaj da verdin bu sefer PSU yetersiz kalacak stabil çalışmaz sistem. Stok halde iyidir zaten 6450'yi rahat besler.

Amacınız sadece OC içinse önce anakart almanızı tavsiye etmem, önce PSU alınmalı o sisteme. Ardından güzel RAM'ler bakılmalı, örneğin 2+2 GB DDR2 1066MHz soğutuculu RAM'ler. Tabii bu bileşenler DDR2 sistemler için üst düzey parçalar :) Eskidir diye geçmeyin taş gibidirler :) Bende de Q9650 - P5QD Turbo / EP45 DS3 / P5Q Deluxe - Corsair XMS 2 GB DDR2 1066MHz RAM var mesela. Ekstra olarak 2+2 GB 1066MHz RAM'ler de yolda :) Benim eski sistemlere karşı bir ilgim var biliyorsunuzdur belki, yaşatmayı düşünüyorum Q9650'li sistemi.
O sistemde Hangi oyunlar çalışıyor :D
Neyse oc yapmak çok fazla gerekmiyor olabilirmi diye merak ettim şuanki sistem çok iyi oldu eskisine göre çok iyi eski işlemcim iyi sanıyordum :D DDR2 sistem yapanlar o sistemi canavar yapabiliyor çok gördüm :D Yardımlarınız için sağolun Ssd alınca tam oluyor dediğiniz SSDlere bakacağım.

Verdiğin öneriye bak. Şu yazını görüp te 1 kişi geçse Fx işlemciye yatıp kalkıp bu siteye küfredecek.

@BerkeTB O.C olmaz, frekans artırma olur. Ona da gerek yok çünkü eskiden genelde Q8400'ü hızı düşük diye frekansınız artırır 3.1'e getirirdik. Q9550 zaten frekans değeri yüksek. Diyelim ki artırdın, voltaj da verdin bu sefer PSU yetersiz kalacak stabil çalışmaz sistem. Stok halde iyidir zaten 6450'yi rahat besler.
Ekran kartını yeni aldım ama en iyi ekran kartı hangisi olabilir? Bu sistem için.

O sistemde Hangi oyunlar çalışıyor :D
Neyse OC yapmak çok fazla gerekmiyor olabilir mi diye merak ettim şu anki sistem çok iyi oldu eskisine göre çok iyi eski işlemcim iyi sanıyordum :D DDR2 sistem yapanlar o sistemi canavar yapabiliyor çok gördüm :D Yardımlarınız için sağ olun SSD alınca tam oluyor dediğiniz SSD'lere bakacağım.

Takacağım ekran kartına göre kaldırmadığı oyunlar değişir. DDR2 canavar sistem yaratmaya çalışıyorum tekrardan :) Q9650 hâlâ kaya gibidir fakat yetersiz artık. Tamamen ölü yatırım benim yaptığım ama ben hobi olarak bu sistemlerle uğraşıyorum.

Geri
Yukarı