Q9650 ve 9800 GT Tabanlı Sistemi Upgrade

bilada

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

2010 yılında oyun için aldığım ve şu an aktif olarak kullandığım bir bilgisayarım var.

Öncelikle bilgisayarımdan bahsedeyim:

• Intel Core 2 Quad Q9650 İşlemci (12M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)
  • Gigabyte GA-EP45T-UD3LR Anakart (detayları burada)
  • Gigabyte Nvidia GeForce 9800 GT Ekran Kartı (1 GB - 256 bit)
  • Kingston DDR3 1333MHz 4 GB RAM (2+2)
  • Gigabyte Setto 1024 - 550W Kasa (GZ-AXBS11)
  • LG W2286L Black 22" Monitör

Birkaç ay öncesine kadar yeni bir ekran kartı ve SSD disk alarak kullanmaya devam etmeyi düşünüyordum. Şimdi ise bilgisayarımı güncellemek ile yenisini almak konusunda kararsızım. Orta seviye bir oyun sistemi olması benim için yeterli olacaktır. Konuyla alakalı olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 265 veya GTX 750 Ti, sisteminiz için belki de darboğaz oluşturmayacak son noktalar. Mümkünse sisteme yine aynı belleklerden 2+2 şeklinde alıp takın. Ucuza temin edilebilirler. Daha bilgili arkadaşlar, işlemcinin R9 280 ile çalışıp çalışmayacağını söyleseler daha iyi olur. Sisteminiz eski olsa da miladını doldurmuş değil bana göre.

İşlemcin gayet güzel bir işlemci. Anakart PCI-e 2.0 versiyon. R9 270 ile oyunları med-high arası açacaktır.

Bence hiç bozma, darboğaz yaşanmayacak bir ekran kartıyla yola devam edebilirsin.

Asus GTX750 Ti Ekran kartı alıp bir süre daha kullanacağım.

İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar.

Dün ani karar verdim fakat bu seride AMD Readon'un ekran kartları Nvidia'dan daha fazla tercih ediliyor sanırım. Eskiden kalma bir alışkanlık olarak, kafadan işlemciye göre ekran kartı tercih ediyordum. İşlemci İntel ise Nvidia şeklinde. Bunun bir önemi var mı bilmiyorum.

Son olarak sormak istediğim, belirttiğim sistem ile en stabil ve darboğaz oluşturmayacak şekilde hangi ekran kartını öneriyorsunuz? Doğrudan marka olarak da tavsiye ederseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı