Herkesin soyledigi seyler yerine daha cok ses kalitesine ve genel deneyimine deginmek istiyorum.

Artilari:
  • Basslar guzel fiyatina gore. Cogu kisiye yeter bence. Internetteki yorumlara bakarsak bunun yarisi bile yetiyor Turkiye'deki kisiler icin.
  • Sesleri ayirt edebiliyorsunuz, temiz ses veriyor. Cok cok temiz beklemeyin, bir Hi-Res kulaklik degil.
  • Sarji uzun dayaniyor. 8 saat yaziyor kutusunda ancak ben 9 saati geçtim yüzde 80-90 ses ile.
  • Kulakta gayet rahat duruyor. Silikonlari dogru secmeniz lazim. (Silikonlari biraz sert gelebilir, kisiden kisiye degisir)
  • Dokunmatikleri guzel calisiyor.
  • Mikrofonu da yeterli, ses temiz gidiyor. (Kullandiginiz telefona, sinyal durumu ve turune gore degisebilir)
  • Baglanti kopuklugu yasamadim.
  • Kutusu hafif ama tok duruyor.
  • Type-C olmasi.
  • Uyku modu.
  • Dokunmatiklerin ayarlanabilmesi.
  • Sarji 80 dakikada tamamen doluyor. Ayrica hizli sarj ozelligi var.

Eksileri:
  • Baska cihazlar arasinda gecis yaparken yeniden eslestirmek gerekebiliyor bazen.
  • Kutusu ve kulakliklar cok kolay toz ve kir kapiyor. Hemen ciziliyor.
  • Silikonlar yumusak degil ve kisa. Kulaginizi zorlayabilir. Ustelik daha cok kir kapiyor filtreler. Sahsen eski silikonlari takip kullaniyorum. Bu sefer de kutuya tam sigmiyor ama olsun. :D (Yumusak derken dokusundan bahsediyorum. Ayrica delikleri buyuk)
  • Uygulamasindaki equalizer ayari rezalet.
  • Uygulamasinda karanlik mod yok sanirim, varsa bulamadim.
  • Uygulamadaki sarj gostergesi teorik gosterge imis. Gercegi ile arasinda fark var.

Birkac modelle kiyaslama:
  • Haylou T15'e gore
    • Ses kalitesi olarak 1 tik daha iyi.
    • Sarj olarak 2-3 kati gidiyor.
    • Daha hafif, saglam duruyor.
  • QCY T5'ten cok cok daha iyi.
  • iPhone 7 kulakligindan cok daha iyi.

Genel:
  • Abarttiklari kadar sahne genisligi yok, neye gore olcuyorlar anlamadim.
  • Fiyatina gore alinir, sesini sevdim. Hatta alternatifi yok diyebilirim bu fiyata. (2022 Mayis ayinda 270 liraya aldim)
  • Oyun modunu denemedim. Gerek yok, zaten hepsi benzer performans veriyor.
  • Telefon Redmi Note 8. Tablet Samsung Tab A7. Laptop ag karti AC 9560.
  • Bu fiyata "keske" diyecegim bi sey yok. Alinir.
  • Yeni seyler olursa guncellerim konuyu.
Sorulariniz varsa cevaplayalim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 7 ay oldu. Gecikme her Bluetooth kulaklıkta benzer olur. Videolarda sorun yok ancak oyunlarda geciktiğini hissediyorsunuz. Dip ses yok.

Merhaba arkadaşlar, ben bu QCY T13 aldım. Kulaklık pek sevmesem de bir şekilde ihtiyaç haline geliyor aynı ortamda kulaklıklar tek tek farklı iki telefonda kullanılabilir mi? Bu işin mantığına aykırı mı ya da bunun yolu nasıl?

Kulaklıkları otobüste unutmam sonucu bir tane daha aldım. 230 TL'ye.
Fiyatı artmayan tek kulaklık bu galiba, o yüzden aldım. Yoksa kulak üstü almayı planlıyordum.

Geri
Yukarı