İnceleme QCY T13

Öncelikle merhaba dostlar. Ortalama 7-8 aydır bu kulaklığı kullanmaktayım. Her gün en az 3 4 saat kullanıyorum. O yüzden alacak insanlar için bir fikir oluşturmak istedim artıları ve eksileri ile.

İlk önce artılarından bahsedeceğim.

+ Şarj; Hiç bir gün şarj konusunda endişe duymadım ve de bitmedi. O konuda artı almayı hak ediyor. Haftada sadece 3 4 saat toplam şarj ediyorum kutusunu oda bir defalık.

+ Malzeme kalitesi ve uyumu; Açıkçası kaliteli bir kulaklık. Kesinlikle basit hissettirmiyor kendini. Doğru silikonu kullandığınız zaman kulağa tam oturuyor hiç bir şekilde düşmüyor. Uzun araba yolculuğunda 7-8 saat takma şansım olmuştu. Sadece kendini hissettirecek kadar biraz rahatsızlık vermişti o kadar. Kaç defa elimden düştü kutusu veya kulaklığı hiç bir kırılma veya çizilme olmadı.

+ Bass konusu ve ses kalitesi; Bu biraz karmaşık bir durum çünkü bassı yeterli fakat, benim gibi son ses müzik dinleyen gurmeler için bir tık yetersiz kalabiliyor gibime geliyor. Fakat dediğim gibi son seste resmen kulaklarımı patlatacak şekilde müzik dinlemeyi seven biriyim ben. O yüzden bu benim için bir eksi olsa da genel kitle için yeterli geleceğini düşünüyorum. Öyle gördüm de. Yani bassı yeterli eger ki gurme biri değilseniz. Ses kalitesi de bence ferah ve derin. Şarkıyı dinlerken hissediyorsunuz yani. Basit kulaklıklar gibi değil. Bütün vokalleri, drumları, snakeları aynı anda hissedebiliyorsunuz.

Şimdi eksiklerine geleceğim.

- Mikrofon; Sessiz bir ortamda iseniz karşı taraf sizi net duyabiliyor fakat, sokakta caddede veya gürültülü bir ortamda iseniz maalesef karşı taraf sizi net duymuyor. Arada bir efendim? Efendim? Anlamadım? Duyabilirsiniz :D

- Ses seviyesi; Yukarıda anlattığım gibi benim gibi gurme ve son ses seviyorsanız sizin için biraz yetersiz kalabilir. Çünkü gürültü engellemesi yok kulaklığın. Gece dinlerken çok geliyor sesi fakat yolda yürürken veya gürültülü ortamda iken yetersizmiş gibi gelebiliyor.

- Yaz ayında şunu fark ettim, Kulaklığı şarjdan çıkarıp kulağa taktıktan sonra biraz sıcak oluyor. Yeni kulak kısmınız terliyor biraz. Fakat 5 10 dakika sonra soğuyor kendiliğinden. Yani yazın eksi olsa da kışın + sayılabilir. :D

Sanırım bu kadar dostlar. Sormak istediğiniz veya ikilemde kaldığınız bir durum varsa sormanız yeterli. Bildiğim kadarıyla cevaplamaktan memnun olurum.

Yaklaşık 7 aydır QCY T19 kullanıyorum, tasarımı ve ses kalitesinin bir tık daha iyi olması dışında T13'den pek bir farkı yok, güncellenmiş hali diyebiliriz.

Son 1-2 aydır sürekli bağlantı sorunları yaşıyordum. Kutuya takınca algılamaması, sağ sol kulaklığın ayrı bağlanması gibi. Fabrika ayarlarına sıfırlayınca bu sorunlar düzeldi kendiliğinden. Fakat şarjı ilk zamanlara göre daha kötü, önceden tam şarjla bir hafta götürüyordu şuan her gün şarja takmak zorunda kalıyorum.

Fakat fiyatına göre ses kalitesi olarak QCY iyidir, eğer AirPods gibi amiral gemisi TWS modellere bütçeniz yetmiyorsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Hocam beni hiç tatmin etmiyor bu kulaklıklar. Urbanears Plattan 2 kulaklığım bozuluğu için kulaklık arayışına girmiştim ve QCY T20 aldım. Tatmin etmeyince satıp Realme T100 aldım. Okuduklarıma göre Realme T100 QCY T13'ten daha başarılı. Aralarında fiyat farkı var tabii ama ses kalitesi açısından bana göre bu üç modelde rezalet. Sesleri yanlış veriyorlar, ses sadece bastan veya tizden ibaret değil. Bas seviyorum diye bas odaklı bir kulaklık almak hayatımın en büyük hatası oldu. Müziğin tadını alamak çok kötü. Özellikle New age psy trance dinlerken hazzı yaşayamıyorum.

Bu kulaklıklar kutusu olmadan nasıl kapanıyor? Bazen kutusu yakınımda olmuyor kapatamıyorum.
sitesinde 1.5 saniye basılı tut diyor ama işe yaramıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı