İnceleme QCY HT05 MeloBuds (Beyaz)

1703787854714.jpeg

500 TL'ye QCY T13 almak ile 700 TL'ye QCY HT05 almak arasında kaldıktan sonra almaya karar verdim. Hiç düşüncesini yazan olmamış o yüzden yazmaya karar verdim.

Özellikleri:
  • Kulak içi
  • Bluetooth 5.2
  • iOS - Android uyumlu
  • Dokunmatik sensör
  • ANC
  • ENC
  • Suya (sıçramaya) dayanıklı
  • 6 mikrofon
  • Led gösterge
  • QCY uygulaması desteği (kullanmadım, kötü yorumu çok, özellikleri iyi ama)
Kutu İçeriği:
  • Kulaklık kutusu ve kulaklık
  • 3 farklı boyda kulaklık silikonu
  • Type-C - USB kablo
  • Kullanım kılavuzu

Kutu Tasarımı:
  • Mat beyaz renk
  • Kutunun sağında şarj girişi
  • Kutunun önünde led gösterge
  • Kutunun içinde bir buton (resetleme ve led ışığın şarjını renkli olarak göstermesi için vs.)
  • Mıknatıslı olmayan kapak (yani kapağı açınca kulaklıklar otomatik algılayıp bağlanmıyor, çıkarmanız gerek)
Düşüncelerim:

Kulaklık kulaktan düşmüyor, bu da iyi. Genelde bu tip kulaklıklar kulağımda durmaz. Uzun kullanımda bu tip kulaklıklar kulağımın içini ağrıtıyor tek sorun o.
Ses olarak çok müthiş fikir verebilen biri değilim ama Xiaomi Redmi Airdots kullanımım sonrası daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim. İyi yani.
ANC moduyla 40 desibele kadar ses engelleyebiliyor, bu da yolda yürürken telefona bağlamasanız, öylece taksanız bile aşırı gürültülü olmayan arabaların vızıltı gibi gelmesini sağlıyor. İnsan sesleri de öyle. Sanki kalitesiz bir telefonu hoparlöre alıp uzağa koymuşsunuz gibi çok hafif konuşma sesleri alabiliyorsunuz.
Transparency modu bana pek bir şey fark ettirmedi, kullanmıyorum. Denediğimde de dış sesleri daha iyi verdiğini fark ettim. Zaten amacı o.
Oyun modu da var fakat ilgilenmedim.
Mikrofonu kötü. 6 mikrofon var ama ses alışı hiç iyi değil.
Ledlerin altında dokunmatik algılayan kısım olması iyi çünkü müziği durdurmak, sesli asistanı açmak, sonraki şarkıya geçmek gibi işlemleri kolayca yapabiliyorsunuz. Uygulamayla dokunma işlemine atama yapabiliyorsunuz.
Şarjı iyi gidiyor gibi, çok yoğun kullanmıyorum. En garip yanı markette kasadayım diye kulaklığı kutuya koyup sonra geri çıkarttığımda kutunun şarjı bittiği için tek sağ kulaklığın telefona bağlanmasıydı. Sol kulaklıkta tepki yoktu. Resetleme tuşu da çalışmadı. Şarja takınca düzeldi.

Alınır mı?

700 TL fiyatına değer mi bilemedim, 500 TL'lik QCY 13 de idare ederdi diye düşünüyorum. Biraz daha çıkıp daha iyisi alınabilir ya da çıkılmasa da olur. Çok arada kalmış. Alınırsa da yoğun kullanmayan birini pişman etmez gibi duruyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı