QoS Özelliği Olan ADSL/VDSL Tavsiyesi

Heutros

Hectopat
Daha fazla  
Bir sahil beldesinde yaşıyorum ve 16 Mbps İnternet hizmeti almaktayım. Gelecek günlerde VDSL alma ihtimalim olur mu bilmiyorum ancak evdeki 2 telefonu, tableti ve taşınabilir bilgisayarım için rahatlıkla QoS ayarı yapabileceğim, arayüzü çok basit, benim gibi modem ve modem teknolojilerinden anlamayan bir insan için mümkünse Türkçe arayüzü olan bir modem önerir misiniz?

QoS kısmı benim için çok önemli, yaşadığım yer gereği en fazla 12 Mbps indirme, 2 Mbps yükleme hızına çıkabildiğim için bu ayarın son derece basit bir şekilde yapılabiliyor olması benim için hayati önem arz ediyor.

Yazımı okuyan, okumayan herkese teşekkür eder hepinize korona virüsünden Irak, sağlık dolu günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah senden razı olsun, az önce ''ne la bu QoS, daha önce görmüştüm tanıdık geldi'' diye modem arayüzüne girdim ve 2 yıldır çözülemeyen hız sorununun, hız sınırlayıcıdan kaynaklandığını ve 1mbps/1mbps'ye kitlendiğini gördüm.

Kurum vb. Birçok videosu var nette

Hocam galiba tam anlamıyla aradığım şeyin linkini atmışsınız. Ürünü ve üreticinin Youtube kanalını detaylıca inceledim, çok teşekkür ederim, eksik olmayın.
Allah senden razı olsun, az önce ''ne la bu QoS, daha önce görmüştüm tanıdık geldi'' diye modem arayüzüne girdim ve 2 yıldır çözülemeyen hız sorununun, hız sınırlayıcıdan kaynaklandığını ve 1mbps/1mbps'ye kitlendiğini gördüm.

Geçmiş olsun, kime niyet kime kısmet işte. Her şey gönlünüzce olsun.

Hocam galiba tam anlamıyla aradığım şeyin linkini atmışsınız. Ürünü ve üreticinin Youtube kanalını detaylıca inceledim, çok teşekkür ederim, eksik olmayın.

Geçmiş olsun, kime niyet kime kısmet işte. Her şey gönlünüzce olsun.
Ne demek ürün hem ucuz hem kullanışlı, tanıdıklarımda kulananlar var

Ne demek ürün hem ucuz hem kullanışlı, tanıdıklarımda kulananlar var

Modeme bağlanan cihazların 192.168.X.X kodlarına göre basitçe hız sınırlandırması yapabiliyor oluşum hoşuma gitti. Bununla beraber hangi cihazın öncelikli sayılacağını da seçme şansım var mı? Mesela bilgisayarıma hem hız hemde öncelik ataması yapabilir miyim?

Onunla ilgili bilgim yok malesef, masaüstü pc ise kablo baglamanızı tavsiye ederim, hem hız hem ping hemde wifi 2.5ghz agındaki kalabalıklık azalır

Geri
Yukarı