QoS yapabilen modem önerisi

Sonuçlar harika!
benim kendi sistemimde er-x router var benim taraf tamam, ancak arkadaşıma da, modeminde A+ aldırmaya kalktığımda yukarıdaki sorunu fark ettim.

Tamam, QoS kullanmadan, sadece cihazlara sınırlar getirerek A+ aldırmayı ayarlamak için nasıl bir mantık yürütmek gerekiyor biraz anlatabilirmisin.?

Aklıma ilk gelen senaryo şu
ps5 > yayın pc > evdeki wifi cihazlar(telefonlar, media boxlar vs.)

Burada ps5 e her zaman "en az 2mbit up ve down garantilenmiş" olması gerekiyor, kalanı PC'ye , pc'den kalanı da "wifi cihazlar" kullanmalı.

Bu tarz bir ayar için nasıl bir ayar dizisi kurmalıyım? ekran capture ekleyebilirmisin?

ps: arkadaşı direkt bu konu'ya yönlendireceğim ama bir çok kişiye de faydalı olacaktır.
Bufferbloat olayını uzun zamandır biliyorum. Mmorpg oyun oynarken araştırmıştim.
Ben 900 mbitten fazla download hızım var. Wifi6 router de bile 350-400 arası hız alıyor max.
Aslında mantık internete nefes aldırmak.
9970 dediğin cihaz tplink in telekom a bir dönem fason ürettiği ve giriş seviye bir modem
Keenetic modemlerde sol taraftaki menüde istemci cihaz listesinde istediğin cihaza asitmetrik değerler verebiliyorsun.
Qos ile falan uğraşmıyorum hiç.
Aslında hiç bir cihaz bağlı olmasa bile online bir oyun oynarken zaten harcanan hız çok fazla değil.
Ama sen oyundayken başka bir cihaz insta ve face de kesfette geziyorsa o zaman işte ping etkileniyor
Her modemde var mi bilmiyorum ama Keenetic ve yanlış hatırlamıyorsam Asus un modemlerinde de vardi hiz ayarlama
Ayrica bu 2 markada da Snr margin ayarlama değeri de var

Geri
Yukarı