Çözüldü QP Bilişim Para İadesi Yapmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kvothes

Kilopat
Merhaba, qpbilişim.com üzerinden 27 Haziran 2018 tarihinde Steel Series Rival 600 mouse satin almiştim. Ürün teslim alırken fatura göndermemişlerdi sadece mail üzerinden Fatura ve şipariş numarası göndermişlerdi(ürün fiyati, ürün adı ve özellikleri, mesafeli satış sözleşmesi) daha sonra kendileri ile iletişime geçerek sorun olmadığını ilerde bir sıkıntı olursa fatura numarasından bulabilceklerini belirttiler.

30 Nisan'da mouse'da sorun yaşadığım için garanti durumunu sorgulamak için qp.com.tr'den bize ulaşın kısmından iletişime geçtim. Cevap olarak:
''Garanti süresi 2 yıldır, halen devam etmektedir. Bir arıza notuyla birlikte Yurtiçi Kargo ile QP Bilişim adına gönderebilirsiniz. Adres gerekirse aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.'' 1-2 hafta sonra ürünü qp koduyla yolladım.

4 Haziran'da ürün hakkında bilgi almak için mail attim ve cevap vermediler, en son 14 Haziran'da geri dönüş yapacak misiniz diye mail attim, ardından bana şöyle bir cevap geldi:

''Faturanızı ve hangi platformdan satın aldığınızı rica edebilir miyim? Ürününüz ücret iadesi yapılacaktır, teşekkürler.''

Bilgilerimi paylaştım, ürünü qpbilişim.com üzerinden satın aldığımı fatura numaramı ve şipariş numaramı paylaştım. Bana tekrar mail üzerinden cevap verdiler; Faturamı bulamadıklarını söylediler, ardından telefonla arayıp durumu anlattım. Tamam, biz sana döneceğiz dedi yetkili arkadaş. Tabii ki geri dönüş yapmadılar.

Her aradığımda aynı mevzuyu tekrar ettiler tamam iade olacak, biz size döneceğiz gibisinden. Ağustos ayına girdik, herhangi bir olumlu veya olumsuz geri dönüş yaşanmadı. En son olarak Temmuz 20'sinde aradım, geri dönüş yapacağız dediler. Yine yapmadılar, buna istinaden tekrar 27 Temmuz Pazartesi iletişime geçtim bana bir cep telefonu numarası verdiler.

İşlemleri Whatsapp üzerinden hızlı bir şekilde halledeceğiz dediler, IBAN numaramı falan istediler ve gönderdim. Ertesi gün yine Whatsapp'tan sordum, iade gerçekleşmedi. "Kontrol eder misin?" dedim. Tekrar IBAN ve soy ad istedi, verdim. İade yapmadılar, beni salak yerine koyup mağdur ettiler.

qpss1.jpgqpss2.jpgqpss3.jpgqpss4.jpg

Önemli Olan 3 konu var.

1. Muhasebe Departmanına göre verdiğim fatura numarası ve sipariş numarası başka birinin adına çıkıyor. Yani ürünü onlardan almama rağmen yolladıkları e-mail saht, sallamasyon bir numara bana fatura kestik dedikleri halde faturamın olmaması. Beni düpedüz kandırmaları öncelikleri faturasız satış yaptıkları için nereye şikayet edebilirim? Ödeme 2018 yılında yapıldıgı için karttan o aya ait ekstreyi istedim ödeme görünüyor. Faturamın olup olmadığını bilmiyorum muhasebe departmanın söylediklerini istinaden bunu yapacağım.

2. Teknik Servis raporunu almak için ne yapmam lazım? Ürüne bakan teknik servis firması gönderici firmanın gönderi bilgilerini paylaşması gerekliymiş lakin qp bilişim telefona bakmıyor, maillere cevap vermiyor.

3. Kanıt olarak elimde E-mail ve Whatsapp üzerinden görüşmeler, sipariş verdiğime dair mesefeli satiş sözlesmesi, fatura ve sipariş numaram, ödeme yapıldıgına dair ekstrem mevcu. Bu kanıtlar THH dışında nereye başvurmalıyım?

2.5 aydır ürünüme el koydular. Eski verdiğim siparişler Website'de görünmüyor, silinmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Keşke QP yerine direkt olarak SteelSeries ile iletişime geçseydiniz çok kısa sürede sorunu çözerdin.

Maalesef yardimci olmadilar satin alinan firma ile iletişime geçmemi söylediler. Herneyse konuyu açtıktan sonra QP bilişimle iletişime geçtik iademi gerçekleştirdiler. Faturamı arşivden bulmuşlar muhasebenin söyledikleri doğru değilmiş. Sorun çözüldü. Teşekkürler.
Hocam bilmediğiniz bir yerden alırsanız bu olur maalesef SteelSeries Rival 600 cidden çok pahalı bir Gaming mouse ve pahalı olduğu gibide kaliteli tanındık yerlerden pahalıya bile olsa almak her zaman mantıklıdır bence tüketici hakem heyetine başvurmanız gerek.

Son zamanlarda internette bulunan teknoloji firmaları kafayı yemişler. Her gün onlarca mağduriyet konusu açılıyor. Sanırım elden almak yine mantıklı hale gelecek.

Ciddi ciddi müşterisiyle "hacım" diye mi konuşuyorlar? Hem müşterine böyle bir mağduriyet yaşatacaksın hem de laubalilik yapacaksın.

Müşteri de hocam diye hitap ediyor? O da ayrı bir mevzu. Hacım, hocam hitap şekilleri :)

Neyse öncelikle geçmiş olsun. Her firmada yaşanabilecek hoş olmayan konular. Umarım en kısa sürede çözülür. Elinizde ki kanıtlar da mevcut biraz uğraştıracak ama her türlü netice sizin için olumlu sonuçlanır diye düşünüyorum. Tekrar geçmiş olsun bu tarz şeyler görmek üzücü.

Fatura kesmemeleri ilginç olmuş. Aradan bir bir buçuk yıl gecse kazara ürün arzalansa garantiye vermek istesen o sipariş numaraların vs de elinde olmasa, hiç bir hak elde edemezsin neredeyse.

Ben Trendyol üzerinden QP satıcısından HS70 Pro almıştım. 1 haftada geldi. Bir sorun yaşamamıştım.
Şimdi de QP satıcısından Cooler Master MWE550 almayı düşünüyorum. Ve N11'de böyle bir yorum gördüm: "Mağaza iletişimi çok başarılı ürünü öyle bir sarmışlar ki enkaz altında kalsa sağlam çıkar :d kısacası ürün istediğim gibiydi kargo ve mağaza konusunda hiç sıkıntı yaşamadım N11'de en güvendiğim mağaza QP "

Keşke QP yerine direkt olarak SteelSeries ile iletişime geçseydiniz çok kısa sürede sorunu çözerdin.

Maalesef yardimci olmadilar satin alinan firma ile iletişime geçmemi söylediler. Herneyse konuyu açtıktan sonra QP bilişimle iletişime geçtik iademi gerçekleştirdiler. Faturamı arşivden bulmuşlar muhasebenin söyledikleri doğru değilmiş. Sorun çözüldü. Teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı