QP Bilişim Rezaleti

Kreator

Femtopat
Daha fazla  
QP Bilişim'den, Temmuz ayında bir kasa aldım ve kasayı aldığım ilk günden beri içinde gelen RGB kontrolcüsünün bir port diğer iki port ile uyumsuz çalışıyor. Çok önemli olmadığı için garantiye yollamadım neyse işte 1 ay önce 4 Aralıkta kasayı yolladım QP Bilişim'e. QP Bilişim'de kasayı teknik servis firmasına yollamış 4 gün sonra penta bilgisayar adı. Kasanın RGB kontrolcüsü bozuk olmasına rağmen onarıldı deyip düştükleri not; kasanın fanları değiştirildi testleri yapıldı arıza görülmedi sağlam.

Şimdi kasanın arızası yok muydu ben hayal mi görüyordum RGB renkleri uyumsuz çalışıyor diye yoksa sorun fanlardaydı da fanları değiştirip test yapıp sorun çözdünüz mü orasın çözemedim. Eğer sorunu çözmeyip arıza bulamadılarsa QP Bilişim'de bunu takip edemiyorsa yazıklar olsun 1 ay üniversite derslerim aksadı ve bu boşuna onarılmamış bir ürün için olacak tekrar giderse bir bu kadar daha bekletileceğimden eminim.

QP Bilişim sayfasında garanti koşulları bölümünde (garanti belgesi arkasında da.) 15 gün geçtiği takdirde mağdur olmamak için ürün talebinde bulunabiliyorsunuz ürün tamir edilene ya da değiştirilene kadar böyle bir tüketici hakkı var bazı firmalarda günleri değişebiliyor. Neyse işte söyledim bunu QP Bilişim'deki canlı yardıma adamlar o kadar bilgisiz ki daha kendi sitelerinde yazan garanti koşulların bilmeyip "yok ki öyle bir şey, nerede yazıyor?" Dediler. Sonra ben sitelerinden aldığım ekran görüntüsünü gönderince direk topu diğer firmaya attılar onlardanda tık yok. Yahu sen ürünü sattıktan sonra müşteriye adam akıllı hizmet sunamıyorsun bir de profesyonelim diye geçiniyorsun. Hele o qp teknik servisteki arkadaşlar tam facia eski numaramı kapattırmıştım kendileri yeni numaramı aldı iletti notlara kaydetti 1 haftadır ne bilgi veren var ne attığım e postalara dönüş yapan var sonrada ben ısrarla canlı yardıma yazınca birisi aradı trip atıyor resmen neyini soruyorsunuz diyor kasanın?:D.

En son kasam geçtiğimiz çarşamba veya perşembe teslim edilmiş QP Bilişim'e garanti firması tarafından perşembe günü yani sordugum gün kargoya teslim edilecek dendi. Bugün oldu hala ortada kasa yok tekrar sordum şimdi canlı yardıma kargo limitinden dolayı kargoya verilemedi bugün verilecek deniyor.(Kesin verirler).

Her şeyin Online halledildiği bu pandemi döneminde bu kadar umursamaz olmaları hoş değil ben belki corona hastasıyım belki başka ürün temin edemiyorum belki dışarı çıkamıyorum çoğu dersim aksadı tabii umurlarında mı? Hayır. Hem ürün tamir teslim süresini aşıyorlar hem de sorumluluk alıp mağduriyetimi gider miyorlar. Bana pandemi yüzünden demeyin çünkü aynı zamanda ekran kartım arızalandı ve tam tamına gidiş tamir geliş 12 günde yeni değiştirilen kartım bana ulaştı demek ki oluyormuş hadi 12 gün değil beyan ettiğiniz garanti süresinde olsun 21 gün olsun.

Şikayetvar'da herkesin bu umursamazlık hakkında şikayetler ettiğini görüyorsunuz. Evet ben de ediyorum ve bir daha QP Bilişim'den alışveriş yapmayı düşünmüyorum. Çünkü QP Bilişim; umursamaz, güvensiz, profesyonellikten uzak bir firma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben ilk defa alışveriş yaptım ve bu sorunu yaşadım. Alenen yalan söylüyorlar. Yeni numaramı kaç kere ilettiler artık sayamadım, sırf teknik servis aradı numaramı not etti ve birazdan arayacağız dedi yine ses çıkmadı 3-4 e posta gönderdim cevap vermek akıllarına 10 gün sonra geldi. Kargoyu bugün vereceğiz deyip 5 gün sonra yazdığımda yine bugün vereceğiz demeleri açıkça hareketlerinde iyi niyet belirtmiyor. Ama asıl can alıcı nokta ise kendi müşterisine garanti koşulları hakkında alenen yalan söylemeleri oldu. Derslere bir süre ara verdiğimiz için yolladım ve bu süre içerisinde sorunumun çözüleceğini düşündüm ama yanılmışım üstüne yalan yanlış bilgiler, beyanlar vermeleride cabası. Teşekkürler QP Bilişim...

Geri
Yukarı