QP Bilişim tamirinden yaklaşık 1.5 aydan fazladır gelmeyen kasa

yunus2796

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X
Ekran Kartı: ASUS TUF-RTX3060TI-8G-V2-GAMING
SSD: Adata XPG Spectrix S40G 512GB M.2 PCIe SSD
Meslek
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Merhaba. QP Bilişim'den 2022 Ocak ayında kasa almıştım. 1 seneden fazladır sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Ama son zamanlarda kasanın güç kaynağından garip ve rahatsız edici sesler gelmeye başladı. Internetten araştırdığımda kronik bir sorun olduğunu gördüm. Bu yüzden tamir ya da değişim için QP Bilişim'e gönderdim. Corsair SPEC-05 kasa ve CV550 PSU bir olarak satıldığı için kasamı da gönderdim. Ramazan Bayramı'ndan önce ellerine ulaşmıştı. Bir ay kadar bekledi ve güç kaynağımı sıfır olduğunu söyledikleri Corsair VS550 ile değiştirerek bana geri gönderdiler. Kurulumu yaptım ve bilgisayarı açtım. Yarım saat kadar kullandım daha sonrasında bir oyun açmamla güç kaynağından dumanlar ve sesler çıkmaya başladı. Bütün parçalarını tekrar sökük kasayı ve güç kaynağını tekrar kargoladım. 2 haftaya yakındır halen sorunum çözülmedi ve yeni bir 21 iş günü başlattıklarını söylediler. Toplamda yaklaşık 2 aydır bilgisayar kasam ve güç kaynağım yok. Ve halen sorunumu çözmüyorlar.

Firma ilk işlemi 21 iş günü içerisinde yapmış. Yapılan işlem değişim işlemi ve sorun tekrar oluşmuş ve siz ürünü servise ilettikten itibaren 21 gün henüz geçmemiş. Teknik olayı bilmeden yazıyorum ama başka ne yapabilir ki, olay kanuna uygun gerçekleşmiş.

Garanti süresi boyunca ürün birden fazla arızalanırsa tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir. Yani durumu açıklayarak talebinizi satıcıya iletebilirsiniz.

Maalesef kullanıcı memnuniyeti konusunda yaşadığınız durum üzücü olsa da kanun dışı gözükmüyor.

Bunu Şikayetvar'a yazabilir siniz hocam. Buradan pek bir şey olmaz.

Teşekkürler. Şikayetvar'a da yazayım.

Bayi yakınsa git ziyaret et derim.
Ben Gaziantep'teyim. Firma İstanbul'da.

Şikayetvar'a yazın, çözülmezse tüketici hakem heyeti'ne başvurun.

Aynen Şikayetvar'a da yazacağım.

Firma ilk işlemi 21 iş günü içerisinde yapmış. Yapılan işlem değişim işlemi ve sorun tekrar oluşmuş ve siz ürünü servise ilettikten itibaren 21 gün henüz geçmemiş. Teknik olayı bilmeden yazıyorum ama başka ne yapabilir ki, olay kanuna uygun gerçekleşmiş.

Garanti süresi boyunca ürün birden fazla arızalanırsa tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir. Yani durumu açıklayarak talebinizi satıcıya iletebilirsiniz.

Maalesef kullanıcı memnuniyeti konusunda yaşadığınız durum üzücü olsa da kanun dışı gözükmüyor.

Evet anlattıklarıma göre süreç normal ilerliyor ama gelen bilgisayar 1 saat bile çalışamadıysa sorun düzeltilemeden gönderilmiş hatta daha kötü duruma getirilmiş demektir. Bu yüzden bana mantıksız geldi ve sıkıldım. 2 aydır işlerimi doğru düzgün yapamıyorum. Oyun oynayamıyorum.

Güç kaynağım kendileri tarafından teknik servise gönderildi. 1 ay kadar teknik serviste kaldı. Hiçbir rapor çıkarmadan teknik servis ürünü tekrar kendilerine gönderdi. QP Bilişim de mağduriyetimi gidermek için ilk güç kaynağım olan CV550 modelinin sıfırını verdiler. Ama ben sorunumun böyle çözülmeyeceğini biliyordum. Çünkü CV550 güç kaynağında kronik bir sorun var. Ve sezgilerimde haklı çıktım. 2 aydır kullandığım sıfır güç kaynağı yine aynı sesi çıkarmaya başladı ve geceleri çok rahatsız ediyor. Sorunumu internette bulduğum şu videoyla göstermek istiyorum. Sorun benimkiyle birebir aynı. Corsair CV550 Troubling Fan Noise

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı