QR Kod İle Martı Benzeri Sistem yapma

Perzehfer

Centipat
Daha fazla  
Selamlar,
tam olarak Martı'nın nasıl çalıştığını bilmiyorum fakat ona benzer bir sisteme ihtiyacım var. Küçük bir cihaz düşünün üzerinde bir barkod ya da QR kod olacak. Telefondan bu kodu okuttuğumuzda cihazın kilidi açılacak. QR kod ile açılan bir kilit olarak düşünebilirsiniz kısaca. Telefondan QR kod okuyabilen bir Flutter uygulaması yazdım ancak QR kod okunduktan sonra bu kilit ile iletişime geçilip kilidin açılması gerekiyor. Kilide internet üzerinden ulaşmam gerekiyor. Yani bir sunucu-istemci yapısıyla yapamam. NFC gibi internet olmadan iletişim kurmam mümkün mü bu cihaz ile ? Böyle bir sistemi nasıl yapılabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, wifi veya bluetooth bağlantısı ile iletişim sağlayabilirsiniz, sonuçta bu iki yöntemde veri aktarım için ortaya çıkmış teknolojiler tabi martı gibi bir sürü cihazı uzaktan kontrol etmek istemiyorsanız. Local de bir cihaz için yapacaksanız bu bağlantı türlerini deneyebilirsiniz. Martı gibi geniş bir erişim için sunucu şart diye düşünüyorum. Martı da wifi ile haberleşebilirdi ama bu sefer beli noktalara kendi wifi cihazlarını yerleştirmesi gerekirdi bu da maliyet. Aklıma gelen en kolay ulaşabileceğiniz yöntemleri söyledim umarım yardımcı olur bu fikirler :)

Selamlar,
tam olarak Martı'nın nasıl çalıştığını bilmiyorum fakat ona benzer bir sisteme ihtiyacım var. Küçük bir cihaz düşünün üzerinde bir barkod ya da QR kod olacak. Telefondan bu kodu okuttuğumuzda cihazın kilidi açılacak. QR kod ile açılan bir kilit olarak düşünebilirsiniz kısaca. Telefondan QR kod okuyabilen bir Flutter uygulaması yazdım ancak QR kod okunduktan sonra bu kilit ile iletişime geçilip kilidin açılması gerekiyor. Kilide internet üzerinden ulaşmam gerekiyor. Yani bir sunucu-istemci yapısıyla yapamam. NFC gibi internet olmadan iletişim kurmam mümkün mü bu cihaz ile ? Böyle bir sistemi nasıl yapılabilir ?
Merhaba benim de şu an böyle bir sisteme ihtiyacım var, sizler herhangi bir bilgi sahibi misiniz şu an?

Geri
Yukarı