Qt C++ Qt5Core.dll DLL kayıp hatası

MyRose

Centipat
Merhaba arkadaşlar,

Qt 5.15.0 kurdum ve Qt Creator ile bir proje açıyorum projeyi direkt Qt üstünden çalıştırınca açılıyor ve boş bir pencere geliyor (Qt widget projesi) ama projeyi derlediğimde ve ortaya çıkan exe'yi açtığımda Qt5Widgets.dll, Qt5Gui.dll, Qt5Core.dll kayıp hatası alıyorum.
C:\Qt\5.15.0\msvc2019_64\bin bahsettiğim DLL'ler bu pathte bulunuyor ve kopyalayıp oluşturduğum exe'nin yanına kopyalayınca bu sefer de.

1643952668698.png

Bu hatayı alıyorum.

Visual Studio Qt IDE'si kurdum orada da aynı şekilde Visual Studio içinde çalıştırırken proje çalışıyor ama çıkan exeyi açtığımda aynı hataları sırası ile alıyorum.

Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
O bin klasöründe windeployqt.exe olması gerekiyor, klasörde bir terminal aç ve şu komutu kendine göre düzenleyip çalıştır. .\windeployqt.exe "C:\project\release\example.exe" bu ihtiyaç duyulan dosyaları otomatik kopyalar. Diğer bir yöntem ise static linking.

O bin klasöründe windeployqt.exe olması gerekiyor, klasörde bir terminal aç ve şu komutu kendine göre düzenleyip çalıştır. .\windeployqt.exe "C:\project\release\example.exe" bu ihtiyaç duyulan dosyaları otomatik kopyalar. Diğer bir yöntem ise static linking.
1643968454050.png

Windeployqt.exe yöntemini denedim bazı işlemler yaptı ve ardından exeyi açtığımda bu hatayı almaya başladım.

Belirli bir proje üzerinde çalışmıyorsan kaldırıp temiz kurulum yapabilirsin, mingw sdk'sında hiç sorun yaşamamıştım. Yüklemek için online installer kullan bu arada.

aaa.png

Geri
Yukarı