QT Framework'e alışamamak

TerabyteForever

Megapat
Makaleler
7
Daha fazla  
Merhaba millet.

ISO C++ gayet eğlenceli, QT Framework'ü de. Fakat tek sıkıntım şu ki, QT Framework'e alışamadım bir türlü. Yani şöyle söyleyeyim, birkaç gündür sinyaller ve slotlarda takılıyorum. O olmazsa başka bir şeyde takılıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum. Özellikle @bitwise ve @Vavien. hocalarımdan yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
GUI programlama hic sarmiyor beni. QT yok bende. HTML i bile nasil ogrendim ben bile bilmiyorum. Javascript yazarken aradan cikti muhtemelen. O yuzden kusura bakma : )
Sorun değil hocam. Programlama konularında hep sizi gördüğüm için size de sormak, fikrinizi almak istemiştim. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. :)

QT iyi de lisans konusu sikinti iste, acik kaynak degilse sikinti ozellikle. Bence 3rd party library'lere goz atin, (ImGui (Huh, onlarca dile wrapper'i var ozellikle tavsiye ederim. Bircok buyuk sirket de kullaniyor (Ubisoft (AnvilNext2), Google vs.), WxWidgets, GTK+, Nuklear (ANSI C), NanoGUI)

Ben de cok sevmiyorum acikcasi, bu da benim sozum olsun(!):
Bana gore en iyi GUI, Unix Shell'idir.

En iyi Linux, BSD Shell'i ise Scrift'tir :)

QT iyi de lisans konusu sikinti iste, acik kaynak degilse sikinti ozellikle. Bence 3rd party library'lere goz atin, (ImGui (Huh, onlarca dile wrapper'i var ozellikle tavsiye ederim. Bircok buyuk sirket de kullaniyor (Ubisoft (AnvilNext2), Google vs.), WxWidgets, GTK+, Nuklear (ANSI C), NanoGUI)

Ben de cok sevmiyorum acikcasi, bu da benim sozum olsun(!):
Bana gore en iyi GUI, Unix Shell'idir.

En iyi Linux, BSD Shell'i ise Scrift'tir :)
Ah, Scrift bende "segfault" verdiği için kullananadım maalesef. UNIX Shell'e ben de aşığım açıkçası. Ama maalesef grafik tabanlı uygulamalar artık çağımızın bir gereksinimi oldu. Herkes GTK+'ı önerdi, wxWidgets'ı da önerdi, belki onlara da bakabilirim. Qt'taki lisans mevzuları çok karışık dediğin gibi Ferhat'çığım. Teşekkür ederim konuma cevap verdiğin için.

Evet ayni hatayi ben de almistim Pop!_OS'a gecerken de zaten fixlendi onlar, Fedora 32'de kullaniyorum suanda. Zamaninda Bash'deki cikan guvenlik acigini da biliyorsunuzdur.

Ben tesekkur ederim Ali'cigim. Tesekkur ederim cevabimi alintiladigin icin.

Yeni konular

Geri
Yukarı