Quad 8400 vs Quad 8200

Pro_Sandly

Hectopat
Arkadaşlar işlemciler arasındaki performans farkı nasıl? Bütçeden dolayı Q8200 düşünüyorum. Fakat Q8400 işlemci de öneriliyor.
Sistemim.
Ekran kartı: AMD Radeon HD5500 1GB.
RAM: 3GB.
İşlemci: Intel Pentium E6500 2.93 GHz.
Anakart: Foxconn G31MX.

Genellikle Zula, ETS 2 gibi oyunları oynayacağım. Bütçem kısıtlı. Sizce hangi işlemciyi tercih edeyim? Performans arası fark nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Q8200'de sanallaştırma özelliği yok, kullanamayacaksınız bazı programları, VMware gibi. Onun dışında Q9300'da alabilirsiniz ucuza bulursanız.

2. El ve 150 TL bütçem var.

Sanallaştırma istemiyorum. Oyun için sadece. Ara sıra youtube filan.
O zaman Q6600 alabilirsin. Sarı siteye göz attım, 100 TL'ye satıldığını gördüm. Zaten çift çekirdekten dört çekirdeğe geçeceğin için hız ve performans farkını hissedeceksin. Muhtemelen 2 + 1 GB'tan 3 GB kullanıyorsun. Kalan parayla bir tane 2 GB bellek alabilirsin. Eğer bütçenin tamamı işlemciye gidecekse Q8400 alabilirsin. Yine de ömrünü doldurmuş bileşenler olduğu gerçeğini değiştirmiyor, beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım.

O zaman Q6600 alabilirsin. Sarı siteye göz attım, 100 TL'ye satıldığını gördüm. Zaten çift çekirdekten dört çekirdeğe geçeceğin için hız ve performans farkını hissedeceksin. Muhtemelen 2 + 1 GB'tan 3 GB kullanıyorsun. Kalan parayla bir tane 2 GB bellek alabilirsin. Eğer bütçenin tamamı işlemciye gidecekse Q8400 alabilirsin. Yine de ömrünü doldurmuş bileşenler olduğu gerçeğini değiştirmiyor, beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım.
Teşekkürler. 100 TL ile Q8400 50 TL ile de ram alacağım. Umarım beklediğim performansı alabilirim.

Geri
Yukarı