Çözüldü Quad Q8300 işlemci 4 çekirdek olmasına rağmen 2 çekirdek gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Azizcan05

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ : İ3 7100
ANAKART: ESONIC H110NCL INTEL
EKRAN KARTI : RADEON RX 570 8GB
PSU: 400W
SSD : 120GB
HDD X2 : 250GB X2
Meslek
ÖĞRENCİ
Ben Intel Core 2 Quad Q8300 işlemcisini aldım ve taktım bilgisayara, Görev Yöneticisi performans deyince işlemci 4 çekirdek 4 MB önbellek olmasına rağmen eski işlemcimin özelliklerini gösteriyor yani 2 çekirdek 2MB önbellek defalarca aç kapa yapıp yazılımını güncelledim olmadı.

Çözüm
MSConfig yaz başlat menüsüne önyükleme menüsünde gelişmiş secenekler var ona bas cekirdekleri aktif et. Aktif ettikten sonra uygula de sonra tekrar tiki kaldır tekrar uygula de kapat ve bilgisayarı yeniden başlat.

Daha önce açılmış bir konudan alıntı.
MSConfig yaz başlat menüsüne önyükleme menüsünde gelişmiş secenekler var ona bas cekirdekleri aktif et. Aktif ettikten sonra uygula de sonra tekrar tiki kaldır tekrar uygula de kapat ve bilgisayarı yeniden başlat.

Çözüm

Aynı sorun dün başıma geldi. Yeni taktığım Q8200 işlemci çift çekirdek görünüyordu. Dediğiniz gibi yapınca sorun çözüldü.

Eyvallah sağolun oldu

Geri
Yukarı