Quadcopter için TPU parça nerede bastırılabilir?

Peki 3D yazıcı ile karbonfiber gibi gösterebilir miyiz?

Bu video muhteşem ötesi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3D bastırdığın parçayı karbonfiber ile kaplayabilirsin belki. Ancak 3D parçalar çok dayanıklı olmayabiliyor, kaliteli bir makineyle, yüksek çözünürlükle bastırılmaları gerek.

Şu güzel bir örnek:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu video muhteşem ötesi.

Bu da işin içine bilim katınca ortaya çıkıyor. :) Tam olmasa da, buradaki mantığı uydular yardımıyla gerçek araçlara uyarlamak mümkün. Tabii öyle bir durumda anten boyutu nedeniyle bizim FPV Drone'lara sığmayacaktır. :)

3D bastırdığın parçayı karbonfiber ile kaplayabilirsin belki. Ancak 3D parçalar çok dayanıklı olmayabiliyor, kaliteli bir makineyle, yüksek çözünürlükle bastırılmaları gerek.

Doğru. Mesela bu roket yarışmasında Türkiye 1. Si olan Hazar takımı vardı onlar gövdeyi tamamen karbonfiberden yapmışlardı. Neredeyse tek sağlam roket onların ki olmuştu. Kaldırınca hafifliği bariz bir şekilde hissettim.

Peki Türkiye'de bu şekilde Quad üreten veya çalışma yapan firma veya kişiler var mı?

Doğru. Mesela bu roket yarışmasında Türkiye 1. Si olan Hazar takımı vardı onlar gövdeyi tamamen karbonfiberden yapmışlardı. Neredeyse tek sağlam roket onların ki olmuştu. Kaldırınca hafifliği bariz bir şekilde hissettim.

O ekiplerden birkaçı 3D baskı yaparken yanlarındaydım, ben başka bir iş üzerine çalışıyordum o sırada. Baskı çözünürlükleri düşüktü ve makineleri çok da iyi tanımıyorlardı. Bu nedenle başarısız oldular hep.

Ancak daha iyi hazırlanıyorlar şimdi.

Peki Türkiye'de bu şekilde Quad üreten veya çalışma yapan firma veya kişiler var mı?

Bir tanesi konumuzda var: @flayzeraynx.

Diğerleri için sevdiğim bir iki kanalı bırakayım:

Peki 3D yazıcı ile karbonfiber gibi gösterebilir miyiz?
3D yazici ile karbonfiber naylon bile basabilirsiniz :) Benim yazici'da all metal hot end var, ben basabiliyorum mesela, ama hic denemedim

Peki attığım Ted videosunda gibi Quad üreten bir firma var mı?
3D yazici ile karbonfiber naylon bile basabilirsiniz :) Benim Yazici'da all metal hot end var, ben basabiliyorum mesela, ama hiç denemedim

Abi adam masonmus ya!

Peki attığım TED videosunda gibi Quad üreten bir firma var mı?

Açık kaynak olduğunu sanmıyorum. DJI droneları da benzer işi görüyor aslında, sadece bumerang gibi atma olayı yok. :D
Heheh, paylasilan kanallardakilerin hepsi bizim elemanlar :)

Dronepark'ta uçuyorlar genelde, ben de ilk uçuşu orada yapmayı düşünüyorum, bakalım. ALL4FPV ve özellikle Yükseklerde'nin katkıları büyüktür, hobiye.

Açık kaynak olduğunu sanmıyorum. DJI droneları da benzer işi görüyor aslında, sadece bumerang gibi atma olayı yok. :D

Dronepark'ta uçuyorlar genelde, ben de ilk uçuşu orada yapmayı düşünüyorum, bakalım. ALL4FPV ve özellikle Yükseklerde'nin katkıları büyüktür, hobiye.
Burak'la belki Pazartesi ya da Sali bulusuruz, hazir hissediyorsan ya da sadece takilmak istersen haber ver. Adam kac haftadir diyor gel bulusalim diye de, ben ayagimi suruyorum :) Xclass'lari orada ucurmak istiyorum aslinda ama haftaicii en guzel zaman cunku haftasonlari hem yasak vardi, hem de air soft'cular her yerden cikiyor, sahaya giriyorlar delirtiyorlar bizi. O yuzden en ideali hafta ici gitmek.

Geri
Yukarı