Quadro ekran kartı ile MSI GT70 uyumu

otto_kahn

Kilopat
Daha fazla  
eBay den bulduğum ilanlarda şöyle bir şey yazıyor;
Tested in Alienware M17x R3/R4, Precision M6700 and M18x R1/R2
Testing will take place in the new Alienware 17 in the last week of July.
Chip Part # N15E-Q1-A2
MSI Workstation modellerine baktım, yani içerisinde Quadro ekran kartı barındıran modellere. Çipset i aynı. eBay de yazan yazıda test edildi diyor, yani MSI da test edilmemiş ama bu uymuyacağı anlamına gelmez sanırım. Bu konu ile ilgili daha öncede yardım istemiştim. Şimdi asıl soru şu;
MSI ın Quadrolu modellerindeki çipset ile GT modelindeki çipset aynı ise, Quadro ekran kartı GT modeline tam olarak uyar mı?

Sanırım dün de bu konuda konuşmuştuk ancak araştırılmamış konular olduğu için bir şey söyleyememiştim. Sen bunların hepsini araştırmışın gördüğüm kadarıyla. Anakartın çipseti aynıysa, MXM slotu uyuyorsa (çipset aynıysa bu da aynıdır sanırım) ve çok yakın enerji tüketim değerleri varsa büyük ihtimalle uyar. Bu işlemi yapmış olan @Recep Baltaş'ın da bu konudaki yorumu önemli.

Yalnız işin soğutma kısmı hala muamma.

İçerisindeki ekran kartı 100w, takmak istediğim ekran kartı 75w. Yani kağıt üzerinde tamam gibi duruyor, kendi fikrim de olucağı yönünde ama yinede sizlerin de düşüncelerinizi bilmek isterim.

Herşey olsa bile Bios kısıtlaması varsa ne yapacaksın?
Bazı üreticiler whitelist kullanıyor yani uyumlu da olsa kendi istedikleri ürünlerin dışındaki ürünlerin sisteme takılmasını engelliyor.
Ebay gibi sitelerde, senin de bahsettiğin gibi şu modellerde uyumludur gibi ifadeler kullanılabiliyor, ortaya koyacağın para iki konuda da net bir bilgi yokken kumar olur.
Tdp ve güç değerleri farklı şeyler, ek olarak mevcut soğutun almak isteğin gpu üzerine denk geliyor mu?

Herşey olsa bile Bios kısıtlaması varsa ne yapacaksın?
Bazı üreticiler whitelist kullanıyor yani uyumlu da olsa kendi istedikleri ürünlerin dışındaki ürünlerin sisteme takılmasını engelliyor.
Ebay gibi sitelerde, senin de bahsettiğin gibi şu modellerde uyumludur gibi ifadeler kullanılabiliyor, ortaya koyacağın para iki konuda da net bir bilgi yokken kumar olur.
Tdp ve güç değerleri farklı şeyler, ek olarak mevcut soğutun almak isteğin gpu üzerine denk geliyor mu?
İşte bu soruların cevaplarını arıyorum. MSI servisi ile konuştum, siz alın biz takarız dediler. Durum böyle olunca %100 kumar oluyor. Kart gümrüğe takılabilir, uymayabilir, dediğiniz gibi bios sorun çıkarabilir. MSI, laptopu alıp taksaydı çok iyi olucakdı. Tekrar arayıp detaylı bilgi alıcam :)

Gerçekten de büyük kumar. O kartın sana maliyeti 1400-1500 TL civarı olacak, açıkçası ben bu işe girişmezdim. Uymazsa satışı da çok zor olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı