Quadro GTX 750 Ti boşta 45 yükte 95 derece

JuniorFd

Hectopat
Quadro GTX 750 Ti modeline sahibim, kart boşta 45 derece yükte 95 dereceyi görüyor fan sesinden odada duramıyorum, 10 ay önce sıfır aldım kartı ayrıca kartı yoracak bir oyun ya da işlem yapılmadı. Neden bu kadar yüksek sıcaklık değerleri alıyorum? 1080P'de PES 2013 oyununda bile 80 derece altına düşmüyor sanki GT 9500 kullanıyormuş gibi hissediyorum, yardımcı olabilecek var mı? Sistem i5-750, 8 GB 1333 MHz RAM(2x4), GTX 750 Ti, 550 Watt PSU, 120 GB SSD.

Teşekkür ederim cevapların için akşam kartı söküp termal macunu yenileyeceğim Rampage marka macun var iş görür umarım.
Çok eski bir kart, termal macunu yenileme zamanı gelmiş gibi.
Termal macunu yeniledim kart boşta 35-40 arası yükte 55-60, resmen sıfır ekran kartı almış gibi oldum şu an, ayrıca gpu üzerinden çıkan termal macun değil adeta betondu.

Son düzenleme:
Çok eski bir kart, termal macunu yenileme zamanı gelmiş gibi.

Benim sistemimde GT 720 ve AMD A10-7800 var 6 yıldır bu sistemi kullanıyorum ama termal macunu hiç değiştirmedim ekran kartına termal macun uygulandığnıda bilmiyordum ekran kartı ve işlemci macununu değiştirirsem performans ve sıcaklık değerlerinde gözle görülür bir değişme olur mu?

Benim sistemimde GT 720 ve AMD A10-7800 var 6 yıldır bu sistemi kullanıyorum ama termal macunu hiç değiştirmedim ekran kartına termal macun uygulandığnıda bilmiyordum ekran kartı ve işlemci macununu değiştirirsem performans ve sıcaklık değerlerinde gözle görülür bir değişme olur mu?

Olur. Değiştirmenizde yüksek derecede fayda var.

Şu anki sıcaklık değerlerin çok kötüyse tabi ki değişme olacaktır.

Geri
Yukarı