Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 (SM8550-AB) işlemcinin dengi hangi bilgisayar işlemcisidir?

Telefonda snapdragon gen2 olan cihaz eşittir son nesil işlemci. Güç olarak demiyorum kıyas olarak diyorum.

Güç olarak soruyorsan böyle ölçülmez.

Hesabı şöyle yapacaksın
Futbolun mercedesi ve audisi nedir

Messi mercedes
Ronaldo auidi.

Benim gördüğüm en çok i5-11400H'a denk Geekbench değerlerine göre ama o da laptop işlemcisi. Diğerlerinde tekli ya da çoklu çekirdek sonuçlarına göre farklar oluyor ancak hem tekli hem de çoklu çekirdek olarak en denk olduğu işlemci bu. Diğer türlü sağlıklı bir karşılaştırma değil çünkü muadili yok. Ryzen tarafında da bulamadım.

Üstte i7-7700 falan denilmiş de Snapdragon Gen 2 ona göre daha üstün bir işlemci.

GPU tarafında ise 3D Mark değerlerine göre GTX 760 ve GTX 950 civarlarında yanlış bakmadıysam. Yani Snapdragon Gen 2 Chipseti CPU/GPU oranına göre CPU'da çok daha üstün kalıyor bu sonuçlara göre. GTX 1050 ile neredeyse fark yok 950 arasında, hatta çok ufak 950 önde ama önemsenecek kadar yüksek değil. Eski kartları bilmiyorum ya da unuttum vs. derseniz ona göre söyledim.

Ama tabii bu sonuçların farklı işletim sistemleri ve platformlarda alındığı unutulmamalı. Bunlar önemsenmedikten sonraki verileri baz alarak söylenmiştir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı