Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 3 yongasını tanıttı

Ben zaten Android tarafında Apple işlemcilerinden her konuda daha iyi bir Android işlemci çıkmasını istiyorum. Ne anlatıyorsun?

Boş ver bi' önemi yok zaten... Son zamanlarda çıkan SoC'ler ancak sentetik testlerde s*dik (Affedersin) yarıştırır.

Genel kıstas olarak AnTuTu'da 1.000.000 ve üzeri puan alan herhangi bir SoC üzerinde, günlük kullanım açısından fark göremezsin. UI ağırdır App'ler 1 saniye geç açılır veya termal çözümleri iyi değildir; bunlar çevresel etkenler...

Bir de Plus versiyonu gelirse...🔥
Bu konu hakkındaki hipotezimi belirtmek istiyorum; Dimensity 9300'ün verimlilik çekirdekleri olan ve olmayan şeklinde 2 farklı varyantı çıkabilir, isteyen firma pilden feragat eder no eff. Core varyantını kullanır, isteyen firma da eff. Core'lu varyantını kullanır ve bu işlemci paketlerinin birisine Plus derler. Tabii başta da belirttiğim gibi bunlar sadece kendi varsayımlarım, herhangi bir kesinlik ya da leak üzerine yorum yok.

Hipotezimi belirtmek istiyorum; dimensity 9300'ün verimlilik çekirdekleri olan ve olmayan şeklinde 2 farklı varyantı çıkabilir, isteyen firma pilden feragat eder no eff. Core varyantını kullanır, isteyen firma da eff. Core'lu varyantını kullanır ve bu işlemci paketlerinin birisine Plus derler. Tabii başta da belirttiğim gibi bunlar sadece kendi varsayımlarım.

ASUS ROG Phone'larda verimlilik çekirdeği olmayan + OC'lu model kullanılabilir.

Son düzenleme:
Neden Android tarafında Apple işlemcilerini her konuda geri bırakan bir işlemci çıkmıyor? Çok mu zor bunu yapmak?
Gerek yok, 3-5 puan dâhâ fazla almak için sentetik testlerde sidik yarışı gereksiz.
Tüketilen güç, soğutma bloğu, kullanılan yazılım gibi etkenler dâhâ önemli sidik yarışından ziyade.

Geri
Yukarı