R 3600X RTX 2060 bilgisayar parça değişikliği

yrgnoyn

Decapat
Daha fazla  
Selam, şu anda elimde RTX 2060 ve AMD Ryzen 3600X olan bir kasam var. İleride bunu geliştirmenin daha zor olduğunu düşündüğümden önümüzdeki birkaç ayda bu parçaları değiştirmek istiyorum. Öncelikle elimdeki 500 GB olan SSD yerine Samsung EVO 970. işlemci olarak Ryzen 5600 ekran kartı olarak da 3060 düşünüyorum. Bunları bir anda değil uzun süreçte değiştireceğim. Asıl sormak istediğim bu işlemci ve ekran kartı birbiriyle ne kadar uyumlu ve ne kadar sorunsuz çalışır? Eğer farklı model önerileriniz varsa onları da beklerim.

Gayet uyumlu, NVIDIA fanı değilseniz, çok daha güçlü kart

:) aslında fanı değilim ama çok eski bir bilgisayarda kullanmıştım ve NVIDIA denetim masasındaki kolay ayarları orada bulamamıştım, bir de RTX ve DLSS mevzusu var tabii ki. Bunları çok kullanmasam da bu özelliklere sahip olmak bir ayrı hissettiriyor ama önerinizi dikkate alacağım

:) aslında fanı değilim ama çok eski bir bilgisayarda kullanmıştım ve NVIDIA denetim masasındaki kolay ayarları orada bulamamıştım, bir de RTX ve DLSS mevzusu var tabii ki. Bunları çok kullanmasam da bu özelliklere sahip olmak bir ayrı hissettiriyor ama önerinizi dikkate alacağım
6700 XT'de de RT var fakat o kadar güçlü değil.

biraz karşılaştırmalarına baktım net şekilde 3060 dan güçlü gözüküyor kart fakat 3060ti ile karşılaştırdıklarında dlss farkı baya ortaya çıkıyor. Dlss beni biraz kararsız kıldı
DLSS o kadar oyunda yok, ayrıca 3000 serisi DLSS 3 almayacak. 6000 serisi ise Fsr alabilir.

Açık açık anlatmaya gerek yok. DLSS ama AMD versiyonu gibi düşünün. Birebir aynı işlevi görüyorlar. FSR 2.0 daha da başarılı hatta.

Açık açık anlatmaya gerek yok. DLSS ama AMD versiyonu gibi düşünün. Birebir aynı işlevi görüyorlar. FSR 2.0 daha da başarılı hatta.
Aynı şekilde çalışmıyorlar fakat sonuç yakın. DLSS şu an önde fakat ileride 3000 serisinde güncellenmeyeceği için FSR 3.0 onu geçebilir.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı