RTX 2060 R5 3600X bilgisayar toplama

geps

Centipat
Alacağım şeyleri Vatan ve MediaMarkt'tan alacağım genelde ama güvenilir bir yer olursa olabilir.
İşlemci: AMD 3600X.
Ekran kartı: MSI RTX 2060 Ventus XS.
SSD: Samsung 970 Evo.
Bellek: Hyper X Fury 3200 MHz 8x2
Bunlara göre kasa, anakart ve önerilmesi gereken unuttuğum bir şey varsa önerebilir misiniz?
İyi forumlar.
Bir de monitör tabii ki 144 Hz 1 ms tercihimdir.

Ekran kartını ASUS TUF 3 RX 5600XT veya MSI RX 5600XT Gaming X öneririm. 2060 Ventus'dan daha performanslı çok daha serin ve işlemcin ile de uyumlu olur. Bir de monitörun FreeSync özelliğini de kullanmış olursun. Kısacası ekran kartı olarak dediklerimi araştır performanslarına bak sıcaklıklarına bak daha iyi olduğunu görüceksin pişman olmazsın emin ol dediğim kartlar 55 60 derece çalışıyor ortalama 70 bile görmezsin. Kasa olarak Dark Guardian modelini öneririm. Xigmatek, Corsair gibi iyi markalarında mesh olanlarını tercih edebilirsin bütçene göre. Frisby, Rampage gibi markalardan kasa ve PSU önermem. Kasada önemli olan ön tarafı mesh ve hava sirkülasyonu iyi olmalı yoksa aldıklarınında bir anlamı olmaz. Anakart olarak da bütçene göre değişir. Bir de RAM alırken CL16 olmasına dikkat edin CL18 olmasın. Galiba yazdığınız RAM CL18 değerine sahip

Anakart: MSI B450 Tomahawk çoğu X470/X570 çipsetli anakartlardan daha iyi kasa:Aerocool Quartz REVO RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa kasanın hava sirkülasyonunu oldukça iyi PSU'yu unutmuşsun PSU olarak şunu öneririm:Thermaltake Smart Serisi Bx1 650W 80+ Bronze Psu Fiyatı ve son olarak monitör:AOC 24" C24G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA tabii bütçeyi söylememişsiniz bütçe söylerseniz her şeyden kısabilirim.
Ekran kartını ASUS TUF 3 RX 5600XT veya MSI RX 5600XT Gaming X öneririm. 2060 Ventus'dan daha performanslı çok daha serin ve işlemcin ile de uyumlu olur. Bir de monitörun FreeSync özelliğini de kullanmış olursun. Kısacası ekran kartı olarak dediklerimi araştır performanslarına bak sıcaklıklarına bak daha iyi olduğunu görüceksin pişman olmazsın emin ol dediğim kartlar 55 60 derece çalışıyor ortalama 70 bile görmezsin. Kasa olarak Dark Guardian modelini öneririm. Xigmatek, Corsair gibi iyi markalarında mesh olanlarını tercih edebilirsin bütçene göre. Frisby, Rampage gibi markalardan kasa ve PSU önermem. Kasada önemli olan ön tarafı mesh ve hava sirkülasyonu iyi olmalı yoksa aldıklarınında bir anlamı olmaz. Anakart olarak da bütçene göre değişir.

2060'dan daha performanslı olabilir ama ben hayatım boyunca NVIDIA tarafında olacağım ve öylede kalacak AMD'yi sadece CPU konusunda severim onun dışında GPU'da bana göre berbattır ne bileyim çoğu gpusunun Driver yüklenmemesi ve bissürü sorunu var. RTX 2060 al keyfine bak hem RTX teknolojisi olan bir karttan başka karta yönlendiriyorsun. İleride çoğu oyunlar RTX teknlojisiyle çıkacak ve RTX 2060 bu teknolojiyi destekleyen bir kart o yüzden 2060 al geç.
Ekran kartını ASUS TUF 3 RX 5600XT veya MSI RX 5600XT Gaming X öneririm. 2060 Ventus'dan daha performanslı çok daha serin ve işlemcin ile de uyumlu olur. Bir de monitörun FreeSync özelliğini de kullanmış olursun. Kısacası ekran kartı olarak dediklerimi araştır performanslarına bak sıcaklıklarına bak daha iyi olduğunu görüceksin pişman olmazsın emin ol dediğim kartlar 55 60 derece çalışıyor ortalama 70 bile görmezsin. Kasa olarak Dark Guardian modelini öneririm. Xigmatek, Corsair gibi iyi markalarında mesh olanlarını tercih edebilirsin bütçene göre. Frisby, Rampage gibi markalardan kasa ve PSU önermem. Kasada önemli olan ön tarafı mesh ve hava sirkülasyonu iyi olmalı yoksa aldıklarınında bir anlamı olmaz. Anakart olarak da bütçene göre değişir. Bir de RAM alırken CL16 olmasına dikkat edin CL18 olmasın. Galiba yazdığınız RAM CL18 değerine sahip.

Bir de kardeşim bir şey bilmeden konuşuyorsun RTX 2060 RX 5600XT'den daha performanslı Benchmark testleri bunu gösteriyor nerenden atıyon RX 5600XT RTX 2060 daha iyi diye.

Son düzenleme:
Dostum NVIDIA fanı olduğunu bu kadar belli etmeseydin keşke her neyse öncelikle dediğim kartlar 2060 Ventus'dan daha iyi RTX teknolojisi istiyorsan adam akıllı bir kart alacaksın 2060 Ventus değil ve bahsettiğim ASUS TUF 3 RX5600 XT ekran kartı daha yeni güncellendi ve mükemmel ötesi en ağır oyunlarda bile çok serin çalışıyor, MSI RX 5600XT Gaming X'de öyle. Ama 2060 Ventus o kadar serin ve performanslı değil git bir bak dediğim kartlara sonra gel konuş. Tek bildiğin NVIDIA her zaman iyidir. Saçma sapan bilgisiz konuşup alacak kişiyi kötüye yölendirme.
Alacağım şeyleri Vatan ve MediaMarkt'tan alacağım genelde ama güvenilir bir yer olursa olabilir.
İşlemci: AMD 3600X.
Ekran kartı: MSI RTX 2060 Ventus XS.
SSD: Samsung 970 Evo.
Bellek: Hyper X Fury 3200 MHz 8X2.
Bunlara göre kasa, anakart ve önerilmesi gereken unuttuğum bir şey varsa önerebilir misiniz?
İyi forumlar.
Bir de monitör tabii ki 144 Hz 1 ms tercihimdir.

Dostum monitör olarak da bütçene göre değişir ama ortlama fiyatlar belli zaten. IPS panel istiyorsan (yani renk konusunda daha iyi olan) Aoc 23.8" 24G2U 1ms 144hz HDMI,DisplayPort FreeSync Gaming Monitör
TN panel istiyorsan (yani performans olarak daha iyi olan) Asus VG258Q gaming monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Asus VG258Q uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.

Son düzenleme:
Ekran kartını ASUS TUF 3 RX 5600XT veya MSI RX 5600XT Gaming X öneririm. 2060 Ventus'dan daha performanslı çok daha serin ve işlemcin ile de uyumlu olur. Bir de monitörun FreeSync özelliğini de kullanmış olursun. Kısacası ekran kartı olarak dediklerimi araştır performanslarına bak sıcaklıklarına bak daha iyi olduğunu görüceksin pişman olmazsın emin ol dediğim kartlar 55 60 derece çalışıyor ortalama 70 bile görmezsin. Kasa olarak Dark Guardian modelini öneririm. Xigmatek, Corsair gibi iyi markalarında mesh olanlarını tercih edebilirsin bütçene göre. Frisby, Rampage gibi markalardan kasa ve PSU önermem. Kasada önemli olan ön tarafı mesh ve hava sirkülasyonu iyi olmalı yoksa aldıklarınında bir anlamı olmaz. Anakart olarak da bütçene göre değişir. Bir de RAM alırken CL16 olmasına dikkat edin CL18 olmasın. Galiba yazdığınız RAM CL18 değerine sahip.

CL16 zaten de sanki bana da RTX 2060 daha iyi gibi geliyor testlere baktığımda 2060 Gaming Z ile çok aşırı bir fark olmadığını gördüm ama fiyat farkı çok fazla.
Bunlarla uyumlu olacak anakart, Power Supply ve monitör önerisi yeterli benim için Vatan veya MediaMarkt'dan olsa daha iyi olur oralara güveniyorum.
Zaten oyunları hiçbirzaman Ultra ayarlarda oynayan bir insan değilim o kart yeterli gibi performans testlerine baktım. İlgilendiğiniz için teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CL16 zaten de sanki bana da RTX 2060 daha iyi gibi geliyor testlere baktığımda 2060 Gaming Z ile çok aşırı bir fark olmadığını gördüm ama fiyat farkı çok fazla.
Bunlarla uyumlu olacak anakart, Power Supply ve monitör önerisi yeterli benim için Vatan veya MediaMarkt'dan olsa daha iyi olur oralara güveniyorum.
Zaten oyunları hiçbirzaman Ultra ayarlarda oynayan bir insan değilim o kart yeterli gibi performans testlerine baktım. İlgilendiğiniz için teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bro valla ben sana diyceğimi dedim aynı fiyata daha iyi bir ekran kartı alacağına hem de çok daha serin gidip 2060 alman saçma geldi bana biraz daha araştırmanı tavsiye ederim ama sen bilirsin genede sen kullanıcaksın kasa ve PSU olarak arkadaşın attıklarını kesinlikle tavsiye etmiyorum 700 TL bir PSU'ya verilecek para değil. 550 600W 80 Plus ve iyi bir marka PSU öneririm. Kasada ve monitörde dediğim modellerden pişman olmazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı