R% 5600X sabit 2.92 GHz'te çalışıyor

sweett

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Valve Corporation.
Merhaba. MSI Afterburner ve Görev Yöneticisi üzerinden baktığımızda 2.92 GHz çalışıyor işlemci. BIOS ayarlarını sıfırladıktan sonra Core Performance Boost'u kapatıp DOCP'u aktifleştirdik fakat yine aynı durum. Sebep nedir?

Dengeli moda almayı denediniz mi güç seçeneklerinden. Frekans sabitliği gidecek mi onu merak ettim.
Hemen deneyelim hocam.
Arkadaşlar şuan Yüksek Performans'ta en düşük işlemci durumunu %100 yaptık 3.45 GHz'e çıktı fakat yine stok hız yani 3.7 GHz değil sebebi nedir?

Son düzenleme:
Merhaba bende de buna benzer bir sorun vardı sanal bellek ayalarımı yaparak düzelmiştim.

Nasıl yapabilirim diye sorarsanız ise internete sanal bellek ayarlama falan yazabilirsiniz yada direk ben anlatayım:

İlk olarak Windows arama yerine performans yazın ve ''Windows'un görünümünü ve performansını ayarla'' seçeneğine tıklayın açılan pencerede üst kısımda ''Gelişmiş'' ayarına tıklayın tıkladıktan sonra pencerede ''Sanal Bellek'' yazısını görebilirsiniz Sanal Belleğin sağ alt tarafında ''Değiştir'' butonuna tıklayın ardından ''Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik olarak yönet'' kutucuğunun tikini kaldırınız tiki kaldırdıktan sonra tikin altındaki kutucuktan C diskini seçip aşağıda bulunan ''Sistem yönetimli boyut'' yerine ''Özel Boyut'' kutucuğunu işaretleyiniz işaretledikten sonra altta çıkan 2 sayı kutucuğuna ilk baştaki olan ''Başlangıç boyutu (MB):'' yerine toplam bilgisayarınızda kaç GB ram var ise 1,5 katını yazınız formül olarak şöyle işler: [1024 x (kendi ram miktarınız(rakam cinsinden)) x1,5 ] formül bu kadardı örnek vermek gerekirse benim 6GB Ram im var yazmam gereken miktar ise: 9216 .Evet artık 2.kutucuğuna gelirsek ''En büyük boyut (MB):'' yerine ise toplam ram miktarınızın 3 katını yazmanız gerekiyor. Formül olarak: 1024 x (kendi ram miktarınız(rakam cinsinden)) x3 formül bu kadar yine örnek vermek gerekirse 6GB Ram üzerinden:
yazmam gereken miktar 18432 ve son olarak Bin olarak değerler kullanırken aralara nokta koymayınız ! (doğru olan = 18432 yanlış olan = 18.432)

Ben işinizi kolaylaştırmak için Sanal Belleğe ne yazmanızı GB'lara göre sıraladım :

2 GB için ''Başlangıç Boyutu (MB)'' = 3072
2 GB için ''En büyük boyut (MB)'' = 6144

4 GB için ''Başlangıç Boyutu (MB)'' = 6144
4 GB için ''En büyük boyut (MB)'' = 12288

6 GB için ''Başlangıç Boyutu (MB)'' = 9216
6 GB için ''En büyük boyut (MB)'' = 18432

8 GB için ''Başlangıç Boyutu (MB)'' = 12288
8 GB için ''En büyük boyut (MB)'' = 24576

16 GB için ''Başlangıç Boyutu (MB)'' = 24576
16 GB için ''En büyük boyut (MB)'' = 49156

Son olarak ben bunları Youtube ve Google üzerinden topladığım kendince verilerime dayanarak yazıyorum ben kullanıyorum isteyenlerde kullansın diye yazdım.

Geri
Yukarı