5600X çoklu çekirdekte 3.70 GHz sabit çalışıyor

Makaleler
16
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Web Yazılım
Merhaba arkadaşlar, sistem boştayken 4.70'e kadar çıkıyor fakat R23 gibi stres testlerinde Multi-Core skoru 8K ve 3.70 üstüne çıkmıyor.

BIOS sürümü: F63B

Ayrıca Single Core'da sorun yok, 4650 MHz görüyor.

Ads2ız.png

Boşta:

Adsız.png

@Sir Benjamin hocam bunu çözse çözse siz çözersiniz diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
HWiNFO64'te tüm çekirdeklerin frekansının ayrı ayrı görünmesi lazım, diğer konudaki diğer arksaşın HWiNFO'da attığı gibi.
Core effective clocksu genişlet orada sanırım.

HWiNFO64'te tüm çekirdeklerin frekansının ayrı ayrı görünmesi lazım, diğer konudaki diğer arksaşın HWiNFO'da attığı gibi.
Core effective clocksu genişlet orada sanırım.
Pardon, frekansı ve skoru görünce beynimden vurulmuşa döndüm. Skor neredeyse 1600 AF :D

Boşta:
Adsız.png

R23 testinde:
Ad2sız.png

BIOS ayarlarından kaynalı bir sorun desek BIOS sıfırladığınız zaman geçmesi lazım. Sıfırlamıştınız değil mi? Diğer arkadaşın CPU-Z testinde değerleri noemal çıktı. Siz de o testi bir deneyin belki CB R23 testi sorunlu olabilir.

BIOS ayarlarından kaynalı bir sorun desek BIOS sıfırladığınız zaman geçmesi lazım. Sıfırlamıştınız değil mi? Diğer arkadaşın CPU-Z testinde değerleri noemal çıktı. Siz de o testi bir deneyin belki CB R23 testi sorunlu olabilir.
Evet, sıfırladım. Hatta F63D’ye güncelledim fakat hala aynı. Cool&Quiet bile kapadım hala aynı. Şimdi chipset sürücüsünü siliyorum tekrar bakacağım.

CPU-Z ile de 3.70'e sabit yine.

İslemci sicakligi ne kadar? En fazla 4.5GHz'e dusmesini beklerdim.

Bu konulardan da iyiden iyiye uzaklastim, gazamiz mubarek olsun.

İslemci sicakligi ne kadar? En fazla 4.5GHz'e dusmesini beklerdim.

Bu konulardan da iyiden iyiye uzaklastim, gazamiz mubarek olsun.
Hocam 60’ı hiç geçmiyor. Açıkçası Prism ile bu sıcaklık bana hiç normal gelmiyor.

Geri
Yukarı