R harfini söyleyememek

Uzun bir süre R harfini tekrar ettim. R harfi geçen kelimeleri söyledim. Ara ara yine yaparım çünkü R harfini hala tam söyleyemiyorum. Ağza kalem koyup sürekli pratikte yapabilirsin. Doktora gitsen daha iyi yardımcı olur. Benim de dişlerde sorun var bakalım haftaya gideceğim.

ben hatırladığım kadarı ile 7-8 yaşlarında r harfini söyleyemiyordum onun yerine sizin gibi ğ harfini söylüyordum, artık adına konuşma terapistimi denir pek bilmiyorum ama o tür bir kurumdan yardım aldım bana verilen hiçbir ödevi yapmadım henüz çocuktum r harfini söyleyememek beni rahatsız etmiyordu, zaman geçtikçe biraz da annemin r harfi üzerinde durması ile büyüdükçe kendiliğinden geçti şimdi 17 yaşındayım rahatça söyleyebiliyorum. Alıştırmalar yaparsanız kesinlikle rahatça söyleyebilirsiniz, tedavi olamayacak bir durum değil.

Uzun bir süre R harfini tekrar ettim. R harfi geçen kelimeleri söyledim. Ara ara yine yaparım çünkü R harfini hala tam söyleyemiyorum. Ağza kalem koyup sürekli pratikte yapabilirsin. Doktora gitsen daha iyi yardımcı olur. Benim de dişlerde sorun var bakalım haftaya gideceğim.
Benim yakınımdaki hastanelerde konuşma terapisti yok. Özel bir doktora mı gitmeliyim? Birde diş tellerini kontrol ettirmek için ortodontiste gidiyorum. Onada sorsam olur mu?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı