R3 1200 AF 3.7 GHz için OC voltajı nedir?

• Konuyu başlatan Gameon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 803
Hortlatıyorum ama imkansız ötesi bu voltajda bu hız.

Burada 1.32V gösteriyor. Normalde 1.3V civarı çalışıyor ama anlık olarak 1.32V'ye çıkıyor. Bu şekilde kullandıktan sonra biraz daha voltaj düşürdüm ve 1.28V'de stabil şekilde kullandım. Hayır böyle bir şeyin neden yalanını söyleyeyim? Anladık en çok donanımdan anlayan sizsiniz. Hadi sağa sola hahaha emojileri atmaya devam.
cpuz.png

Hayır böyle bir şeyin neden yalanını söyleyeyim?
Sözlerimi yanlış anlamayın, ben size yalan söylüyorsunuz demedim, "Yanlış hatırlıyor olmayasınız." dedim. Bunda ne var Allah aşkına? "Hahaha" emojisini attım çünkü gerçekten inanası gelmiyor insanın. Ayrıca bu işlemciyle bu değerlere çıkmanın zor olduğu gerçeğini de değiştirmiyor. Biraz sağduyulu olmanızı beklerdim açıkçası. OCCT ile 20 dakikalık "Linpack" testi yapmanızı tavsiye ederim, kararlılıktan emin olmak için. Stabilse öpüp başınıza koyun, ne diyeyim. OCCT kararlılık testinde en iyisi diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin.

Son düzenleme:
Sözlerimi yanlış anlamayın, ben size yalan söylüyorsunuz demedim, "yanlış hatırlıyor olmayasınız." dedim. Bunda ne var Allah aşkına? "Hahaha" emojisini attım çünkü gerçekten inanası gelmiyor insanın. Ayrıca bu işlemciyle bu değerlere çıkmanın zor olduğu gerçeğini de değiştirmiyor. Biraz sağduyulu olmanızı beklerdim açıkçası. OCCT ile 20 dakikalık "Linpack" testi yapmanızı tavsiye ederim, kararlılıktan emin olmak için. Stabilse öpüp başınıza koyun, ne diyeyim. OCCT kararlılık testinde en iyisi diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin.

İşlemciyi sattım. Bu değerlerle 1 saat AIDA64 stres testi 30 dakika Prime95 testi yaptım. Hiçbir hata vermedi. Ayrıca HaHaHa emojisi yerine eğer gerçekten dediğiniz gibi şaşırdıysanız inanılmaz emojisi atabilirdiniz ve benden kanıt isteyebilirdiniz. Bu işlemciyle bu değerlere çıkmak zor olabilir ancak ben çıktım. Çok insanada yardımcı olmuştum.

İşlemciyi sattım. Bu değerlerle 1 saat AIDA64 stres testi 30 dakika Prime95 testi yaptım. Hiçbir hata vermedi. Ayrıca HaHaHa emojisi yerine eğer gerçekten dediğiniz gibi şaşırdıysanız inanılmaz emojisi atabilirdiniz ve benden kanıt isteyebilirdiniz. Bu işlemciyle bu değerlere çıkmak zor olabilir ancak ben çıktım. Çok insanada yardımcı olmuştum.
OCCT hakkında ne düşünüyorsun?

OCCT hakkında ne düşünüyorsun?

Açıkçası Prime95 testi yaptığım için OCCT ile test yapmamistim. Eger bu konulari actigimda birisi isteseydi seve seve testi yapardim hata alirsam soylerdim sonucta fanboy degiliz. Cok onemli olmasa da sunu belirtiyim R3 1200 AF'den hiç memnun degildim o zamanlar sanirim 400TL'ye almistim bütçem yetmedigi için.

Açıkçası Prime95 testi yaptığım için OCCT ile test yapmamistim. Eger bu konulari actigimda birisi isteseydi seve seve testi yapardim hata alirsam soylerdim sonucta fanboy degiliz. Cok onemli olmasa da sunu belirtiyim R3 1200 AF'den hiç memnun degildim o zamanlar sanirim 400TL'ye almistim bütçem yetmedigi için.
Bende bütçeden dolayı aldım, fırsatım olunca değiştireceğim. Değiştirdikten sonra ne hissettiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı