R3 1200 AF bilgisayarım kaç sene gider?

berk12cc

Picopat
Merhaba konu şu yeni toplanmış bir sistemim var. Ryzen 3 1200 AF RX570 8 GB şimdi bu ikili beni kaç sene götürür ?2.5 3 sene götürürmü bazıları 1 sene diyor. Ben 10 yıllık bir tane PC kullanıyordum ve 10 yıl götürdü yani bazı kişiler yeni sitemlere 1 yıl diyorlar çok az değil mi ya? Her yıl PC mi alacağım?

Merhaba konu şu yeni toplanmış bir sistemim var. Ryzen 3 1200 AF RX570 8 GB şimdi bu ikili beni kaç sene götürür ?2.5 3 sene götürürmü bazıları 1 sene diyor. Ben 10 yıllık bir tane PC kullanıyordum ve 10 yıl götürdü yani bazı kişiler yeni sitemlere 1 yıl diyorlar çok az değil mi ya? Her yıl PC mi alacağım?

Hocam onların kastettiği oyunları kaldırma açısından, mesela RX 570 artık giriş seviyesi bir kart onun için söyleniyor, fiziksel olarak normal kullanıcı için en az 5 sene falan gider.

Tabii ki almayacaksınız.
Ben FX6300-GTX 750 sistemimle 7 sene oyun oynadım.
3-4 sene sonra sıkıntılar çıkarmaya başladı, olsun.
Düzelttik, devam ettik.
O sistem ile düşük ayarlarda 60 FPS Gta V oynuyordum.
RDR2 ve benzeri oyunları oynayamazdım tabii ki.
Siz o sistemle şuan piyasadaki tüm oyunları akıcı oynarsınız. Bazı oyunlarda medium yapmanız gerekebilir sadece
Demem o ki, siz ne kadar isterseniz o kadar sizinle birlikte gider o sistem.
Toz,macun,driver,virüs taraması gibi bakım unsurlarını unutmayın yeter.
Bu kaç sene gider? Sorularına da cevap olur umarım bu yazdıklarım...

Hocam, 8 GB RAM artık yetersiz kalabiliyor. 16 GB RAM ile 4-5 yıl kullanabilirsiniz. Ayarları düşürmeniz gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı