R3 1200 AF ile RX 6500 XT darboğaz yapar mı?

Overclock yapabilecek bir anakartım yok maalesef GTX1650 almaktan daha iyi bir seçenek olur mu sizce?

En ucuz GTX1650 (hem de tek fanlı) 4100 TL RX 6500 XT ise (çift fanlı) 3800 ben olsam fazla para verip daha az performans veren kart almazdım hem GTX1650'de bile işlemci bazlı oyunlarda tek tük darboğaz yapar ven olsam RX 6500 XT alırdım ama size kalmış darboğaz sorununu grafikleri yükselterek azaltabilirsiniz ya da ekran kartına UV yaparak.

Biraz daeboğaz olur ama oyun oynayışına çok etki etmez eğer grafikleri yükseltirsen ve overclock yaparsan sorun çözülür.
Hocam ben 3200G 4GHz O.C. ile fena bir şekilde darboğaz yiyorum siz neden bahsediyorsunuz?İmkanı yok darboğaz yapmamasının ben FiveM oynarken ayarları 2K ve Ultra'ya alıp üstüne grafik paketi kurmama rağmen darboğaz oluyor.Çoğu oyunda darboğaz sorunları yüzünden çok fazla drop yiyorum.

Hocam ben 3200G 4GHz O.C. İle fena bir şekilde darboğaz yiyorum siz neden bahsediyorsunuz? İmkanı yok darboğaz yapmamasının ben FiveM oynarken ayarları 2K ve Ultra'ya alıp üstüne grafik paketi kurmama rağmen darboğaz oluyor. Çoğu oyunda darboğaz sorunları yüzünden çok fazla drop yiyorum.

RAM'lerden olabilir mi?

Hocam ben 3200G 4GHz O.C. İle fena bir şekilde darboğaz yiyorum siz neden bahsediyorsunuz? İmkanı yok darboğaz yapmamasının ben FiveM oynarken ayarları 2K ve Ultra'ya alıp üstüne grafik paketi kurmama rağmen darboğaz oluyor. Çoğu oyunda darboğaz sorunları yüzünden çok fazla drop yiyorum.

O.C. Hali ile nasıl darboğaz yiyorsun stok halinde bile besleyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı