R3 1200 AF RX 570 Darboğaz olur mu?

alonedavar

Hectopat
Makaleler
3
R3 1200 AF işlemcim var ve 4 GB RX570 XFX ekran kartım var 1920X1080'de besleyeceğini biliyorum fakat benim monitörün 1440X900 ben bu sistemle Red Dead Redemption 2'yi kasmadan oynayabilir miyim bu çözünürlükte yani oyunları oynayabilir miyim kasmadan?

R3 1200 AF işlemcim var ve 4 GB RX570 XFX ekran kartım var 1920X1080'de besleyeceğini biliyorum fakat benim monitörün 1440X900 ben bu sistemle Red Dead Redemption 2'yi kasmadan oynayabilir miyim bu çözünürlükte yani oyunları oynayabilir miyim kasmadan?

1200 AF'le 1440X900 oynayamazsınız darboğaz olur.

1080p'de genel olarak ucu ucuna da olsa evet yapmıyor dediğiniz gibi, aşağıdaki videoya da ayrıca göz atabilirsiniz. 900p RDR2'ye gelecek olursak, şehir ve kasaba içlerinde NPC'lerin yoğun olduğu bölgelerde kalabalık insan profil, obje vb gibi varlıkların eş zamanlı olarak renderlanması noktasında biraz darboğaz yapabilir (ne derece yapacağını bilmek güç, bölgeden bölgeye kullanıcı deneyimlerinize göre değişiklik gösterebilir), ancak genel oynanış senaryosunda GPU Intensive bazda çalıştığı için 900p de olsa çok bir problem teşkil etmez diye düşünüyorum, oyun zaten Vulkan API motoru destekli ve RX 570'niz olduğu için şanslınız diyebilirim. FPS konusunda ayrıca probleminiz olmasın, o oyuna ince ayar çekildiği sürece 1080p'de bile 60 FPS+ oynayabilirsiniz.

Ancak diğer yeni modern oyunlar için benzer şeyleri söyleyemeyeceğim üzgünüm, bu noktada maalesef işlemciniz yetersiz, FHD monitörünüz yoksa VSR'ı aktif hale getirebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1080P'de genel olarak ucu ucuna da olsa evet yapmıyor dediğiniz gibi, aşağıdaki videoya da ayrıca göz atabilirsiniz. 900P RDR2'ye gelecek olursak, şehir ve kasaba içlerinde NPC'lerin yoğun olduğu bölgelerde kalabalık insan profil, obje vb gibi varlıkların eş zamanlı olarak renderlanması noktasında biraz darboğaz yapabilir (ne derece yapacağını bilmek güç, bölgeden bölgeye kullanıcı deneyimlerinize göre değişiklik gösterebilir), ancak genel oynanış senaryosunda GPU ıntensive bazda çalıştığı için 900P de olsa çok bir problem teşkil etmez diye düşünüyorum, oyun zaten Vulkan API motoru destekli ve RX 570'niz olduğu için şanslınız diyebilirim. FPS konusunda ayrıca probleminiz olmasın, o oyuna ince ayar çekildiği sürece 1080P'de bile 60 FPS+ oynayabilirsiniz.

Ancak diğer yeni modern oyunlar için benzer şeyleri söyleyemeyeceğim üzgünüm, bu noktada maalesef işlemciniz yetersiz, FHD monitörünüz yoksa VSR'ı aktif hale getirebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1440X900'de 40 FPS üstü her oyunu oynayabilir miyim?

Geri
Yukarı