R3 1200 AF sıcaklık değerleri normal mi?

AnqeLW

Decapat
Daha fazla  
PC'yi alalı 3 hafta oluyor ilk başta Valorant'ta 78 dereceyi görmüştüm. Diğer yüksek işlemci kullanan oyunlarda da maksimum bu seviyelere gelmişti. Sonrasında BIOS'tan stok soğutucu fan ayarını ve kasa fan ayarını performans moduna ayarladım. Bu sayede sıcaklık 66 dereceye düştü. Herhangi bir işlem yapmazken 35-40 derecelerde geziyordu. Havanın diğer günlere kıyasla soğuk olduğu günlerde 62'ye kadar düşüyordu fakat şu son 2 gündür hava sıcak pencere camını açsam dahi içeri hava girmiyor. Bu zamanda maksimum 68-70 dereceyi görmem normal mi? Kasayı yerden yüksekte kullandığım için Ağustos bitene kadar kasanın yan camını çıkararak kullanmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi alalı 3 hafta oluyor ilk başta Valorant'ta 78 dereceyi görmüştüm. Diğer yüksek işlemci kullanan oyunlarda da maksimum bu seviyelere gelmişti. Sonrasında BIOS'tan stok soğutucu fan ayarını ve kasa fan ayarını performans moduna ayarladım. Bu sayede sıcaklık 66 dereceye düştü. Herhangi bir işlem yapmazken 35-40 derecelerde geziyordu. Havanın diğer günlere kıyasla soğuk olduğu günlerde 62'ye kadar düşüyordu fakat şu son 2 gündür hava sıcak pencere camını açsam dahi içeri hava girmiyor. Bu zamanda maksimum 68-70 dereceyi görmem normal mi? Kasayı yerden yüksekte kullandığım için ağustos bitene kadar kasanın yan camını çıkararak kullanmayı düşünüyorum.

Gayet normal bizim ev 35 derece olduğu için R5 1600 AF 80 derece de çalışıyor termal macunu Arctic MX 4 ve Snowman T6 Ultra 6 var.

Yeni konular

Geri
Yukarı