R3 1200 için A320M vs B350M-K

YusufOlcer

Hectopat
Daha fazla  
Sizce bu anakartlardan hangisi alınmalı? Hangisinde Ryzen 1200'e O.C yapılabilir? İnternette araştırdım Türkçe kaynaklardan, bu konu hakkında bilgi bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
A320 chipset O.C desteği sunmuyor. O.C yapabilmek için en az B350 alman gerekiyor. Ki bu işlemci giriş seviyesi olsa bile çarpan kilidi açık. Dolaysıyla B350 anakart almanda fayda var.

Sizce bu anakartlardan hangisi alınmalı? Hangisinde Ryzen 1200'e O.C yapılabilir? İnternette araştırdım Türkçe kaynaklardan, bu konu hakkında bilgi bulamadım.
Ryzen işlemcilerde O.C yapabilmek için en azından B350 alman gerekiyor. Ryzen işlemcilerin zaten hepsinde çarpan kilidi açık tek yapman gereken B350 veya x370 anakart alman.

AMD'nin en sevdiğim özelliği "Unlock Processors" :aşk:. B320 çipset ile rahatlıkla O.C yaparsın. Ama bilmiyorsan ve tecrüben yoksa hiç bulaşma. Anakart'ın BIOS ekranında hazır ayarlar içinde "O.C profili" varsa yap yoksa hiç elleme dursun. Ben çok okudum O.C yapıp, stres testlerinde işlemcisi çöp olanları.

B350 al işlemci çarpan kilidi açık stok soğutucuya i5 7500 yakalıyor. İleride darboğaz olursa ufak bir overclock ile kapatırsın.(y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı