R3 1200 işlemci GTX 1070 Strix OC kaldırır mı?

Bence de darboğaz olacaktır. Biraz sıkıntılı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazı oyunlarda ( BF1 gibi ) işlemciye fazlası ile yük biniyor ve işlemci hem ekran kartı hem de oyun için kendini çok çalıştırıyor bu tarz oyunlarda darboğaz olacaktır. Ama Metin2 , Silkroad , CS:GO gibi oyunlarda darboğaz olmayacaktır.

Elinizde ki işlemciyi satıp Ryzen 5 2600 almanızı öneririm bütçe var ise. Yok ise darboğaz yaşanacaktır. 1080P'de %35-40'lık bazı oyunlarda %60-65'e çıkar bu. 2K'da nasıl olur durum bilmiyorum.

Isınma sorunu yaşayacağınızı hiç sanmıyorum. Yanlız o Ryzen 1200 veya 1300x'in o karta yeteceğini sanmıyorum. En azından R5 1500-1600 almanızı tavsiye ederim.

AMD Ryzen 3 R3 1300X Soket AM4 3.5GHz 8MB Önbellek 65W 4 Çekirdek İşlemci bu işlemciyi alsam sorun yaşarmıyım
BF1 Gibi oyunlarda yine darboğaz olacaktır. Oynamana engel olabilir ilerleyen zamanlarda.

6 tane kasa fanım var 1070 tı turbo da ısınma sorunu yaşarmıyım
Ekran kartın ve ya soğutma ile alakalı bir sorun yaşamazsın. Benim kasamda hiç fan yok sadece ekran kartı ve İşlemci fanı var hiçbir sorun yaşamıyorum.
En azından R5 1500-1600 almanızı tavsiye ederim.

100TL - 200TL benim için değerli dersen şu an ki ekran kartına Ryzen 5 1400 yeterli. Ancak ileride çıkacak oyunları göz önüne alırsak en azından R5 1500X almanı tavsiye ederim. Ama ileride elimdekini satar yenilerim dersen R5 1400 şu an için yeterli. BF1 gibi oyunları oynayacaksan R3 lere bulaşma derim.

AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.2GHz 19MB Önbellek 65W 6 Çekirdek İşlemci

bumu

AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci

işlemci konusunu iyi bilmiyorum oyuzden soruyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı