R3 1200 RX 570 mini ITX ile darboğaz yapar mi?

Atacanyildiz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6650 XT OC.
COOLER MASTER TD500 V2
ADATA XPG D41 16x2 32 GB DDR 4 3600 MHz.
750 WATT PSU
2TB M2 SSD NETAC NV3000
Meslek
Bilişim
Anakart A320.
8 GB Crosshair RAM 3000 MHz DDR4.
240 GB SSD.
RX 570 Pulse ITX.
Sizce, bu sistemde GTA 5, FiveM vs. oyunları oynarken. darboğaz yaşar mıyım?
İleri de zaten yükseltme yaparım, şu an bunları alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
X3440'ımın 4GHz halinden %15-20 daha güçlü işlemciniz. Ben ucu ucuna darboğaz var/yok arası oynuyorum. Sizde darboğaz olacağını düşünmüyorum.

Anakart olarak ne kullanıyorsun?
Bende de x3440 var işe yarar mı?
Gigabyte P55-UD3L ile kullanıyorum. İşlemcimi sıvı metal ile delidledim. Nic C4 1000RPM'de iken soğutma son derece yeterli. R20 testinde en yüksek sıcaklık 72 civarına çıkıyor. 4GHz'i 1.393V ile sağlayabildim stabil ama 1.4V kullanıyorum. 135-155 W arası güç çekiyor. Bence hiç mantıklı bir sistem değil ama aceleye geldi bir gazla dizdim. Planlarımda aksaklık olmazsa R5 1600 12nm sistem dizeceğim Ocak sonuna doğru. Çünkü kartımın gücü yetse de işlemci yüzünden çok kısıtlanıyorum bazı durumlarda ve bazı oyunlarda.

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler şimdi FiveM oynayabilir miyim?

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler şimdi FiveM oynayabilir miyim?
FiveM optimizasyonu rezalet bir uygulama RTX 2060 ile 60 FPS alan arkadaşım var. Diğer oyunlarda olmasa bile FiveM optimizasyonu gereği rezalet olduğu için tahminimce darboğaz yaşarsınız. (FiveM için konuşuyorum. )

Evet, ben 2200 ile bile işlemciyi kullanan oyunlarda darboğaz yaşıyordum. Ama çoğu oyunda sabit 60 FPS alırsıız sıkıntısız.

Son düzenleme:
Evet, ben 2200 ile bile işlemciyi kullanan oyunlarda darboğaz yaşıyordum. Ama çoğu oyunda sabit 60 FPS alırsıız sıkıntısız.
Peki bu darboğaz bu R3 1200 ile fivem oynan mayacak derecedemidir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı