R3 1200 ve RX 570 sistem darboğaz yapar mı?

Aldım hocam artık ben :)

Elimden geldiğince almanıza engel olmaya çalışıyorum ama gözümden kaçıyor bazı konular. Böyle berbat bir sistem olamaz.

Sistemin neresi güzel? Eleştireyim diyorum nereden başlayacağımı şaşırıyorum. İşlemci berbat. Anakart A320 çipsetini kullanmış. RAM 8 GB artık 8 GB devri bitti. Ekran kartı artık bayağı eskidi. Soğutması da berbat bir kart. PSU Gamepower zaten artık onu eleştirmeyeceğim bile. Bu sistem yaklaşık 3100 TL tutuyor. Ryzen 3 1200 + RX 570 gibi bir ikiliyi seçmek yerine eli yüzü düzgün bir APU sistem tercih edin.

Aynı paraya daha iyi bir sistem varken alınmaz diyorum ben. APU sistem istemezsen bu parçaları ayrı ayrı alsaydın daha kaliteli parçalar kullanabilirdik.

Hocam dediğinizi anlıyorum ama ben APU sistem alırsam ekran kartı alamam o kadar bütçem yok siz haklısınız ve ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Eclipse Zero Silver I R3 1200 RX570 4GB 8GB DDR4 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com bu sistemi aldım ama monitörüm 1440X900. yakında 1080P bir monitöre geçeceğim ama beni 1 2 ay idare etmesi gerek bu monitörün. Darboğazı azaltmak için neler yapabilirim? Çok rahatsız eder mi? Bir de ileride bu sistemi geliştirmek istesem neler yapabilirim?

Yapmaz. 3200G kullanıyorum ben, 1200'e çok yakın bir işlemci 1650S ile bile yapmıyor.

Geri
Yukarı