R3 1200 RX 570 sistem aniden kilitleniyor

Rabelais292

Hectopat
Daha fazla  
Görüntü aynen kalıyor, fare klavye tepki vermiyor. Aynı zamanda seste takılı kalıyor. Normalde ekran kartı fanları ya hiç çalışmıyor ya da düşük hızda çalışıyor. Zorlanmadığı için ancak kitlenme olunca yüksek devirde durmadan çalışıyorlar. Sadece oyun oynarken oluyor ancak en basit oyunda bile oluyor ve sıcaklık değerleri normal oyuna girdikten 5 dk sonra da olabiliyor. 3 saat sonra da olabiliyor. Bu sorun başladığında SSD, RAM ve işlemciyi test ettim ancak bir sorun bulamadım. Sadece anakartım 2. el geri kalanını Ocak'ta aldım anakartın da garantisi var hatta aldığım kişinin ekran kartından kaynaklı bir sorunu varmış. Başta anakarttan şüphelenip, anakartı yollamış ve servis raporunda bir sorun bulunamadığı düzgün çalıştığı belirtilmiş. Bu sorun anakart değişiminden 1 hafta sonra olmaya başladı ve 2 3 günde bir olmaya başladı. Son olarak CPU LED ışığı kilitlenme olduğunda yanıyor.
Corsair vs550.
MSI B450M GAMING.
Crucial ballistik 8 GB 3000MHz CL15.
Kingston A400 240 GB SSD.
Ryzen 3 1200.
MSI Armor RX 570.

Ekte yazdığı gibi RX470'e yapmıştım, manuel olarak voltaj vermedim sadece karta gelen Volt limitini arttırdım. (Okla işaretlediğim kısmı sona getirmiştim ekstra ne kadar Volt verdiğini bilmiyorum kusura bakmayın)

Dosya Ekleri

• MSI Afterburner  20.07.2020 22_56_10_LI.jpg
    MSI Afterburner 20.07.2020 22_56_10_LI.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 32

Geri
Yukarı