R3 1200 - RX 570 sisteme yükseltme önerisi

sabanozturk57

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Alalı 5 yıl olan sistemim öncelikle ne ile yükseltmeliyim sistemi, en göze batan eksiliğim nedir, nereye kadar yükselir bu kasa oyun için?

IMG_6234.jpeg

Konu verim alıp alamaması değil. Örnek veriyorum R5 5600 gibi bir işlemciye yükseltme yaptığında 8 GB RAM olsa dahi yeni bir milenyuma girer bilgisayar. Bu yüzden 8 GB RAM olması verim alamayacak diye yükseltme yapmasına mani olması imkansız. PSU'ya gelirsek, PSU baya kötüymüş, hiç güven vermiyor. Hem PSU hemde işlemci yükseltmesini aynı anda yapması daha mantıklı geliyor.
Şu an için sizlerin tavsiyesine uyup 4 şey alacam işlemci 5600 olan bir tane ram aynısından (aynısı olmadı şart mı onuda bilmiyorum ) ssd ve psu tavsiyeniz varsa onuda söylemisiniz alırken psu da neye bakacam yada 500 w yazan çok mu olcak az mı olcak

Şu an için sizlerin tavsiyesine uyup 4 şey alacam işlemci 5600 olan bir tane ram aynısından (aynısı olmadı şart mı onuda bilmiyorum ) ssd ve psu tavsiyeniz varsa onuda söylemisiniz alırken psu da neye bakacam yada 500 w yazan çok mu olcak az mı olcak
Ram doğru çalışması için mümkünse aynısı olmalı, olmaz ise aynı frekanslarda aynı CL değerleri olmalı.

PSU şimdilik idare eder ama ileriye dönük olması için 600 Wattlık bir Psu iş görebilir.

Depolama olarak bütçeniz varsa SSD yok ise kalitelisinden bir hardisk olabilir ne için kullandığınıza bağlı. Depolamayı genel olarak mı kullanıyorsunuz yoksa oyun için vs. mi?

Bütçe belirtin ona göre ayarlama yapalım.
5-10 bin tl arası

5-10 bin tl

Ram doğru çalışması için mümkünse aynısı olmalı, olmaz ise aynı frekanslarda aynı CL değerleri olmalı.

PSU şimdilik idare eder ama ileriye dönük olması için 600 Wattlık bir Psu iş görebilir.

Depolama olarak bütçeniz varsa SSD yok ise kalitelisinden bir hardisk olabilir ne için kullandığınıza bağlı. Depolamayı genel olarak mı kullanıyorsunuz yoksa oyun için vs. mi?
Oyun için öyle son ayarlarda yüksek seviye oyun oynamayacağım

Son düzenleme:

Teşekkür ederim ellerinize sağlık konu hakkında fikir sahibi oldum.

Konuyu kapatmak istiyorum ama nasıl kapatılıyor bilmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı