R3 1200 RX 570 Valorantta FPS düşmesi

Neefco

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Ben bu aralar Valorant gibi oyunlardan çok FPS düşüşü yemeye başladım.
Sistemim şu şekilde;
Gigabyte A320M-H
Ryzen 3 1200 işlemci.
XFX RX 570 ekran kartı.
16 GB RAM.
512 GB M.2 SSD.
İlk başlarda çok yoktu fakat son zamanlarda çok fena FPS düşüşü yemeye başladım. Bunun sebebinin darboğaz olduğunu biliyorum ya da öyle sanıyorum, fazla bir bütçem yok işlemciyi yükseltmek istiyorum. ( R5 5600 ) olarak ama anakart ve ekran kartı için doğru bir adım olur mu? Onu bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim :)

R5 5600 kesinlikle alınır, hazır fiyatlar düşmüşken, R5 5600 alacaksanız, BIOS güncellemeyi kesinlikle unutmayın. Birde CPB kapalı tutun, hem anakarta fazla yük binmez, hem işlemci sıcaklığı daha düşük olur hem de ekran kartını işlemci yeterince güçlü olduğundan yine de rahat bir şekilde besleyebilecektir.

Son düzenleme:
R5 5600 kesinlikle alınır, hazır fiyatlar düşmüşken, R5 5600 alacaksanız, BIOS güncellemeyi kesinlikle unutmayın. Bir de CPB kapalı tutun, hem anakarta fazla yük binmez, hem işlemci sıcaklığı daha düşük olur hem de ekran kartını işlemci yeterince güçlü olduğundan yine de rahat bir şekilde besleyebilecektir.

Anladım hocam BIOS güncelledikten sonra bir sorun olmaz değil mi?
Bir de CPB olayı ne oluyor pek bir bilgim yokta maalesef.

Anladım hocam BIOS güncelledikten sonra bir sorun olmaz değil mi?
Bir de CPB olayı ne oluyor pek bir bilgim yokta maalesef.
Yok sorun olmaz merak etmeyin, CPB işlemcinin otomatik olarak çıkabildiği boost hızı açar, bu performansı arttırır ama FPS olarak size kayda değer bir şey katmadığı gibi sıcaklığı ve güç tüketimini de arttırır, aynı zamanda anakarta daha fazla yük biner, anakart bu şekilde çalışabilir mi, evet çalışabilir ama giriş seviye anakart olduğundan CPB kapatmak daha yarayışlı ve mantıklı olacaktır çünkü bu işlemci ekran kartınızı zaten rahatça besleyecektir. CPB açmak veya kapatmak için YouTube'dan faydalanabilirsiniz.

Yok sorun olmaz merak etmeyin, CPB işlemcinin otomatik olarak çıkabildiği Boost hızı açar, bu performansı arttırır ama FPS olarak size kayda değer bir şey katmadığı gibi sıcaklığı ve güç tüketimini de arttırır, aynı zamanda anakarta daha fazla yük biner, anakart bu şekilde çalışabilir mi, evet çalışabilir ama giriş seviye anakart olduğundan CPB kapatmak daha yarayışlı ve mantıklı olacaktır çünkü bu işlemci ekran kartınızı zaten rahatça besleyecektir. CPB açmak veya kapatmak için YouTube'dan faydalanabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için bugün işlemciyi sipratiş veriyorum sayenizde çok teşekkür ederim.

@AceTeq bugün işlemcim geldi akşam evde kuracağım inşallah.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı