RX 570 ve R3 2200G LOL FPS Düşmesi

Dülloz

Hectopat
LOL'de takım savaşlarında kısa süreliğine sık sık FPS drop yiyorum. 40-30 FPS'lere kadar düşüyor. Dikey senkronizasyon açık olduğu için olabilir mi? Dikey senkronizasyon kapatınca yırtılma oluyor, onda da hafif kasmalar oluyor. Sistemim: RX570 ve Ryzen 3 2200G.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Dülloz Ekran kartı sürücüsünün düzgün yüklendiğinden emin olun, sistem ısı raporu paylaşırsanız ve işletim sistemi RAM, PSU bilgilerini de eklerseniz daha net bir fikir söylenebilir.
@Flawsome Evet, ama bu kilit 60 FPS'e sabitlemez, 60'ın üstüne çıkmasını engeller.

@Dülloz Ekran kartı sürücüsünün düzgün yüklendiğinden emin olun, sistem ısı raporu paylaşırsanız ve işletim sistemi RAM, PSU bilgilerini de eklerseniz daha net bir fikir söylenebilir.
@Flawsome Evet, ama bu kilit 60 FPS'e sabitlemez, 60'ın üstüne çıkmasını engeller.
Windows etkinleştirmemiştim ondan dolayı oluyormuş. Etkinleştirdikten sonra fps drop olmadı.
Windows yüzünden değilmiş. Geçti zannetmiştim de işlemcinin 4 çekirdeği kullanmadığım için drop oluyormuş ve işlemci hızını da sabitledim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı