R3 1200 sistem aniden kapanıyor

berkan50

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda oyun oynarken birden ekran gidiyor ama kasa çalışıyor. Aynı şekilde bekledim 5 dk ama hâlâ aynı duruyor. İlla reset atmak gerekiyor başka bir şekilde açılmıyor. Ekran kartım MSI 710 sürekli Overclock'lu çalıştırıyorum MSI afterburnereden ama OC'suz da denedim yine kapanıyor bir süre sonra.

Genellikle masaüstünde 40-45, CS:GO gibi oyunlarda 70-73 derece daha 73 derecenin üstüne çıktığını görmedim. Belli bir sınırı mı var ki? Belki onun üstüne çıktığında dinlenmeye alıyor.

Anakart: Gigabyte A320M-S2H.
İşlemci: AMD 1200.
Güç kaynağı: 350Watt'lık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda oyun oynarken birden ekran gidiyor ama kasa çalışıyor. Aynı şekilde bekledim 5 dk ama hâlâ aynı duruyor. İlla reset atmak gerekiyor başka bir şekilde açılmıyor. Ekran kartım MSI 710 sürekli Overclock'lu çalıştırıyorum MSI afterburnereden ama OC'suz da denedim yine kapanıyor bir süre sonra.

Genellikle masaüstünde 40-45, CS:GO gibi oyunlarda 70-73 derece daha 73 derecenin üstüne çıktığını görmedim. Belli bir sınırı mı var ki? Belki onun üstüne çıktığında dinlenmeye alıyor.

Anakart: Gigabyte A320M-S2H.
İşlemci: AMD 1200.
Güç kaynağı: 350Watt'lık.
Bana da oluyor o sorun. Bende hep olmuyor bazen oluyor.

Aynı anakart işlemciyi kullanıyorum bir benzer sorunda bende mevcut durduk yere 1-2 saniyeliğine siyah ekran geliyor düzeliyor kasa çalışmaya devam ediyor cs go pubg lite gta 5 gibi oyunlarda 60 derecenin üstüne hiç çıkmadım fan ayarlarım otomatikte max 1600 rpm ile çalışıyor

Aynı anakart işlemciyi kullanıyorum bir benzer sorunda bende mevcut durduk yere 1-2 saniyeliğine siyah ekran geliyor düzeliyor kasa çalışmaya devam ediyor CS:GO PUBG Lite GTA 5 gibi oyunlarda 60 derecenin üstüne hiç çıkmadım fan ayarlarım otomatikte Max 1600 RPM ile çalışıyor.

Ben sıfırlamak zorunda kalıyorum o çok kötü, bir de sıfırlayınca PC 3dk da açılıyor normalde 20 saniye sürüyor açılması. Senin ekran kartının modeli nedir? Bende fan yok pasif soğutmalı ama kasada 4 tane fan var.

Ben sıfırlamak zorunda kalıyorum o çok kötü, bir de sıfırlayınca PC 3dk da açılıyor normalde 20 saniye sürüyor açılması. Senin ekran kartının modeli nedir? Bende fan yok pasif soğutmalı ama kasada 4 tane fan var.
Anakart: Gigabyte A320M-S2H
Ekran Kartı: Sapphire RX470 4GB 256Bit
Bellek: Kingston HyperX Fury 8GB 3200MHz
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz
Psu: Fsp Hydro K 700W 80+ Bronze

sistemim bu şekilde kasamda fan falan yok

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı