R3 1200 sistemde fanlar dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor

MetinCakir

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
RAM
1 Adet 8 GB Corsair Value Select 2666MHz + 1 Adet 8 GB XPG 3000MHx
Ekran kartı
GTX 960
Anakart
Gigabyte A320M-S2H
İşlemci
Ryzen 3 1200
Merhaba, 2. el bir sistem topladım, Ryzen 3 1200 işlemci 8+8 toplam 16 GB RAM (ilk başta bir adet vardı, RAM'den şüphelendiğim için başka RAM alıp onunla denedim yine aynı sonuç) Gigabyte A320M-S2H anakart. Sistemi takıyorum görüntü gelmiyor fanlar dönmeye devam ediyor, her türlü yolu denedim. BIOS pilini söktüm, RAM'leri silgi ile sildim, CMOS resetledim, işlemcinin pinlerini ve anakart CPU soketini diş fırçası ile sildim, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birçok sebepden görüntü vermeyebilir, yanlış veya eksik güç bağlantısı olabilir, ayrıca parçaların sorunsuz olduğundan emin misiniz?
Güç bağlantılarını düzgün yaptığıma eminim, işlemci ve anakart hariç diğer parçalardan da eminim, acaba anakartın biosu ile işlemci mi uymuyor?

Anakartta en son güncel bios yüklüymüş ve Ryzen 5 5600 ile sorunsuz çalışıyormuş.

1200 de çalışır ona destek devam ediyor, siz anakarta tek RAM takıp, farklı bir görüntü kablosu ile deneyin, ekran kartının güç bağlantısını, görüntü kablosunu da ekran kartına takmayı unutmayın.
Denedim hepsini, muhtemelen BIOS sürümü Ryzen 3 1200'ü desteklemediği içindir, işlemciyi iade edeceğim fakat bu anakartın BIOS'una nasıl downgrade yapacağım işlemci olmadan, hiçbir fikrim yok :(

Denedim hepsini, muhtemelen BIOS sürümü Ryzen 3 1200'ü desteklemediği içindir, işlemciyi iade edeceğim fakat bu anakartın BIOS'una nasıl downgrade yapacağım işlemci olmadan, hiçbir fikrim yok :(

Öyle bir şey söz konusu değil, BIOS versiyonlarında desteğin çekildiği işlemciler yazıyor, 1200 çalışır, sorun başka yerde.

Bu sitede Ryzen 3 1200'ün yanında N/A yazıyor, sol üstte de N/A'nın desteklenmediği anlamına geldiğini yazmış, Rev 2.0 olduğu içindir belki de.

Yeni konular

Geri
Yukarı