R3 1200 sistemde FIFA 22 oyun başladığı zaman kasma hissiyatı oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

ardq the boss

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8GB Ram
Ekran kartı
AMD RX 560
Anakart
ASUS B-350M
İşlemci
AMD Ryzen 3 1200
Merhaba, oyunu Steam'dan almıştım sorunsuz olarak 3-4 ay gibi bir sürede oynuyordum hiçbir sorun yoktu oyun sabit 75FPS'di. Ancak son 1 aydır falan doğru düzgün FIFA 22 oynayamıyorum. Bunun sebebi ise oyun içinde tam olarak kasma değil ama bir kasma hissiyatı var ve bu net olarak anlaşılıyor, belli oluyor. Ana menüde hiçbir sorun yok çok akıcı ama oyun içinde santra düdüğü başladıktan sonra kasma hissiyatı oluşuyor. Bende şu nedenden olabilir diye düşünüyorum; bu sorun yaşanmadan 1-2 gün önce Denetim Masası'ndan gereksiz Microsoft Visual C++ 2010 X64 X86 falan hepsini silmiştim. Ondan sonra bu sorun başladı, sildiğim Microsoft Visual C++ sürümlerini hepsini tekrar yükledim fakat yine aynı sorun devam etti. Ve şöyle bir şey de oldu, FIFA 22'de kasma hissiyatı sorunu olmadan önce AMD ekran kartı nasıl daha iyi optimize edilir diye bir video izlemiştim videoda söylenenleri tek tek yaptım, uyguladım. Oyuna girdiğimde ise bu kasma hissiyatı gene vardı, ayarları eski haline aldım gene devam etti. Bu sorunun çözümü yok mu? Acaba ben Microsoft Visual sürümlerini yanlış mı yükledim? Bilginiz varsa yazın.

Not: Ayarlardan V-Sync'yi kapat gibisinden bir şeyler yazmayın. Her türlü ayarı denedim, yine sorunum düzelmedi.

Ekran kartı: AMD RX 560.
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200.
RAM: 8 GB.
Anakart: ASUS b-350M
İşletim sistemi: Windows 10.

Ekran kartı sürücünüzü silin, attığım linkten Adrenalin 22.5.2 WHQL sürümünü kurup oyuna girin ve sonuçları aktarın. https://www.amd.com/en/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-560
Teşekkürler, oyun indiği zaman deneyeceğim. Şuan iniyor.

Ekran kartı sürücünüzü silin, attığım linkten Adrenalin 22.5.2 WHQL sürümünü kurup oyuna girin ve sonuçları aktarın. https://www.amd.com/en/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-560
Sorunum hala düzelmedi.

Ayarlarımı biraz kurcaladım ve çözüme ulaştım, şu şekilde bir ayar deniyim dedim ve işe yaradı. Hâla bu sorunun çözümünü arayan arkadaşlar için faydalı olmuştur umarım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    18,1 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı