R3 1200 ve GTX 1050 Ti Sistem Yükseltme

Daha fazla  
Mevcut sistemim;
  • GTX1050TI
  • R3 1200
  • Gigabyte A320M
  • 8GB RAM
  • 1TB Harddisk
Arkadaşlar bu sistemi 1 yıl önce PUBG oynamak için 2000 TL'ye toplamıştım fakat istediğim verimi alamadım. Son günlerde Youtube'dan karşıma RX 570 8GB'lı sistemlerin oyun performansları videoları çıktı. Adamlar ultra ayarlarda 1080P çözünürlükte 60-70FPS arası alıyordu merak ettim fiyatına bakayım dedim 1300-1400 TL Arası fiyata satılıyormuş çok şaşırdım. Bendeki bu sisteme RX570 8GB Ekran kartını takarsam aynı verimi bende alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemciye daha üst bir ekran kartı takmaman lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığın değerler normal senin sistemine göre.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzen 1.nesillerin tek çekirdek performansı biraz daha azdır ve RX 570 ile işlemcin biraz darbogaz yapacaktır. Sana tavsiyem Ocak'ta yeni 3.nesil işlemciler tanıtılacak ve Ryzen 3 serisi işlemcilerin 6/12 - Çekirdek/Thread'lı bir işlemci olacağı söyleniyor biraz daha beklersen hem işlemci hem ekran kartı upgrade yapabilirsin..

570 takmadan önce işlemci yükseltmeni öneririm. İşlemciye yük bindiren oyunlarda gözle görülür darboğaz olacaktır. 8GB RAM'in de artık sınırda kaldığını da unutma.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı