R3 1200 ve GTX 1060 3 GB darboğaz yapar mı?

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ryzen 3 1200.
MSI B350M GAMING PRO.
Corsair 8x2 3000 MHz RAM.
RX 560 2 GB.
Zalman 400LE 400W PSU.

Kardeşimin sistemi bu şekilde.

Kendi ekran kartımı ona vereceğim. GTX 1060 3 GB ile Ryzen 3 1200 çok fazla darboğaz oluyor internetten izlediğim kadarı ile.

Bu işlemciyi overclock etmeyi düşünüyorum. Darboğaz çok rahatsızlık verir mi sizce?

Düşündüğüm frekanslar 3.7-3.9 GHz arası. 1.2-1.3v aralığında bir voltaj vermeyi düşünüyorum. Daha fazla üzerine çıkabileceğimizi sanmıyorum çünkü stok soğutucu var.

Ekran kartına zaten para verilmeden sisteme takılıyor yani darboğaz olsa bile boşuna mı para verdim kaygısı oluşmayacak. FPS değerleri de her oyunda gayet yeterli olur diye düşünüyorum ama stok soğutucu ile güzel bir overclock iyi olur tabii.

Darboğaz olur. Fakat göze alınabilir. Stok soğutucu ile OC yapmak dediğiniz gibi ısınmayı arttırır.

Darboğaz olur. Fakat göze alınabilir. Stok soğutucu ile OC yapmak dediğiniz gibi ısınmayı arttırır.
1.2-1.3V- 3.8-3.9 GHz'ler stok soğutucu ile kabul edilebilir bir ısınma yaratırsa o şekilde kullanacağız. Çok fazla ısınırsa voltajı ve frekansı mecbur biraz daha kısıp daha ufak çaplı bir overclock yaparız.

Bu darboğaz çok rahatsızlık verir mi? Ben bunu merak ediyorum.
Ekran kartına zaten para verilmeden sisteme takılıyor yani darboğaz olsa bile boşuna mı para verdim kaygısı oluşmayacak. FPS değerleri de her oyunda gayet yeterli olur diye düşünüyorum ama stok soğutucu ile güzel bir overclock iyi olur tabii.
Bu darboğaz çok fazla rahatsız etmez dimi? RX 560'dan her türlü iyi olacağı kesin.

Geri
Yukarı