GTX 1060 ile R3 1200 darboğaz yapar mı?

Günlük tarayıcı kullanımında Pentium 4 de işimizi görür pekala. Kalburüstü programlar, ortalama oyunları da dahil ettiğimizde bazı sınırlar geliyor. 2/4 ve 4/4 bu işlerin çoğunu yapabilir mi evet ama ya çok zorlanır ya da sınırı görür. Elde varsa gidilsin ancak 2022'de sisteme dahil etmek iyi bir fikir değil. Ben 6/6 işlemcilere bile mesafeli yaklaşıyorum SMT olmaması ve 6 sanal çekirdeğin yetersizliğinden ötürü. Genellikle uygulamalar kullanılıp render yapılacaksa 6/6, 4/8'den iyidir o ayrı gerçek çekirdek sayısının avantaj sağladığı noktalar da bulunuyor. Başlangıç için 6/6 ve 4/8, ideal ise 6/12 işlemciler iyi günümüzde.

Tamam dediklerin zaten doğru aksini iddia etmiyorum, sadece Adobe programları günlük kullanım kategorisine girmiyor. Ayrıca bahsettiğimiz işlemci Q8200. Kaç yıl öncesinin teknolojisini barındırıyor, yoksa 1600AF-AE, 1500X basit-orta Rendering ve PS işlerinin altından kalkabilecek güçte. Tabii bütçe varsa bu tarz işlemciler artık alınmamalı orası ayrı mesele ama sistemden beklentilere ve bütçeye göre 4C-4T-8T işlemciler hala iş görecek düzeyde.

Yeni konular

Geri
Yukarı