R3 1200 ve RX 560 sistem toplama

• Konuyu başlatan wixra
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 816
İşlemcim darboğaz yapmıyor zaten, tam aksine ekran kartım yapıyor. Sizin bahsettiğiniz CPU darboğazı.
Bu denli düşük FPS'nin tek sebebi ekran kartım. İşlemcim yastığı koymuş yatıyor zaten.

Anladım, yanlış kavram kullanmışsınız. GPU darboğazı diye bir şey yoktur çünkü GPU, CPU'yu değil; CPU, GPU'yu beslemekle yükümlüdür. Sizin demek istediğiniz "GPU'm yetersiz kalıyor" gibi bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
3000 TL civarına AMD Ryzen 1600 12 nm ve RX 570 olan bir sistem yaptım:

Sanırım önde fan yok eğer yoksa uygun fiyata fan öneririm daha sonra. Ön panelin en alt kısmına takmanızı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım, yanlış kavram kullanmışsınız. GPU darboğazı diye bir şey yoktur çünkü GPU, CPU'yu değil; CPU, GPU'yu beslemekle yükümlüdür. Sizin demek istediğiniz "GPU'm yetersiz kalıyor" gibi bir şey.

Öyle bir kavram da var aslında ama çok şık kullanılmayan bir kavram 😀

Kankam sen direkt içinde bu Ryzen 5'inde olduğu bi sistem dizer misin çünkü bu işlerden gram anlamıyorum. Fazla abartmadan 4000'e çıkabilirim.

Screenshot_2020-03-20-12-43-06-743_com.android.printspooler.jpg

Bu bütçede şöyle sağlam bir sistem önerebilirim.

1- AMD Ryzen 1600 12 nm ve GTX 1660 Super olan sistem:
2X Adata DDR4 8GB 3000MHz SINGLE XPG GAMMIX D10 RED Ram (AX4U300038G16-SR10) | Teknobiyotik

2- Malzeme kalitesi olarak daha iyi ve daha ileriye dönük olduğunu düşündüğüm sistem:
2X Adata DDR4 8GB 3000MHz SINGLE XPG GAMMIX D10 RED Ram (AX4U300038G16-SR10) | Teknobiyotik

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı