R3 1200 ve RX 560 vs i3 9100F ve GTX 1050 Ti

Hüseyin03300

Hectopat

Hangisi daha iyi?

İntel işlemci seni renderlıcak mı?
1593901192110.png

Walla Ryzen 3 1200 & 560 rx'li bir sistemim var yaklaşık olarak 2 senedir kullanıyorum. Yukarıda arkadaşlar belirtmişler AMD soketlerini değiştirmiyor. Sistemini çok rahat geliştirebilirsin. Fakat bir gerçek daha var 1050ti, benim 560'tan çok daha iyi ekran kartı. Hani ben çok fazla oyun ile ilgim olmadığı için ve biraz daha AMD beğendiğim için aldım. Eğer oyun odaklı bir sistem istiyorsan kesinlikle 1050ti sistem 1-2 sene üzmeden bir çok oyunu kaldırır.

İntel işlemci seni renderlıcak mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoya bakacak olursak 8100 ve 1200 karşılaştırılıyor. 9100F'in Turbo Boost teknolojisi eklenmiş bir 8100 olduğunu düşünürsek 9100F mantıken her türlü daha üstün.
İntel işlemci ile arkada çok program açıp veya yayık yapıp veya montaj veya oyun oynarken zorlamıyacağına inanıyor musun.
Sen sanırım her AMD CPU'yu Ryzen 5 2600 gibi falan zannediyorsun.

Valla Ryzen 3 1200 & 560 RX'li bir sistemim var yaklaşık olarak 2 senedir kullanıyorum. Yukarıda arkadaşlar belirtmişler AMD soketlerini değiştirmiyor. Sistemini çok rahat geliştirebilirsin. Fakat bir gerçek daha var 1050 Ti, benim 560'tan çok daha iyi ekran kartı. Hani ben çok fazla oyun ile ilgim olmadığı için ve biraz daha AMD beğendiğim için aldım. Eğer oyun odaklı bir sistem istiyorsan kesinlikle 1050 Ti sistem 1-2 sene üzmeden birçok oyunu kaldırır.

1050 Ti kardeşim. RX 570 ile bir karşılaştır, bir de fiyat karşılaştır gel buraya.

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel işlemci ile arkada çok program açıp veya yayık yapıp veya montaj veya oyun oynarken zorlamıyacağına inanıyor musun.
Kardeş ben de AMD fanboyuyum. Inteli yerde görsem almam da, bahsettiğin işlemci de inteli aratır cinsten. R3 1200 ile ancak halı sahada top sektirirsin fifa 2016 açıp.

Arkadaşlar biye herkesin dalgası intel unutmayın oyun ve render için en iyi amd dir oyun ve youtube işleri vs işler için render yüksek işlemci lazım o yüzden intel ile kapışamaz.
Fanboyluğa ne gerek var? Intel Core i5-10400, AMD Ryzen 5 3600' den daha fazla FPS veriyor diye biliyorum. Tek çekirdekte Intel daha güçlü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoya bakacak olursak 8100 ve 1200 karşılaştırılıyor. 9100F'in Turbo Boost teknolojisi eklenmiş bir 8100 olduğunu düşünürsek 9100F mantıken her türlü daha üstün.

Sen sanırım her AMD CPU'yu Ryzen 5 2600 gibi falan zannediyorsun.

Sen ne işlemci kullanıyorsun i9 falan mı? Hangi devirde yaşıyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı