R3 1200 ve RX 570 darboğaz problemi

berkayy1234

Hectopat
Selam dostlar. Yeni kart aldım, RX 570 Sapphire Pulse 4 GB fakat darboğaz yapıyor gibi.

Örneğin AC Origins oyununda FPS bazen 40-45'lere kadar iniyor ve ekran kartı kullanımım yüzde 80'in altına iniyor. CPU değiştirmek dışında yapabileceğim bir şey var mı? Tek slot RAM kullanıyoru, öğrendiğim kadarıyla çift slot RAM daha iyi performans veriyormuş Ryzen sistemlerde. Ayrıca biraz OC yapacak kadar iyi bir soğutmam da var. 2. RAM'i alıp biraz OC yaparsam bu kartı besleyebilir mi, yorumlarınızı bekliyorum.

Sistem:
RX 570 Sapphire 4 GB
R3 1200
HyperX 2400 MHz tek slot 8 GB RAM
HDD kullandığım için de drop yiyor olabilir miyim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar. Yeni kart aldım, RX 570 Sapphire Pulse 4 GB fakat darboğaz yapıyor gibi.

Örneğin AC Origins oyununda FPS bazen 40-45'lere kadar iniyor ve ekran kartı kullanımım yüzde 80'in altına iniyor. CPU değiştirmek dışında yapabileceğim bir şey var mı? Tek slot RAM kullanıyoru, öğrendiğim kadarıyla çift slot RAM daha iyi performans veriyormuş Ryzen sistemlerde. Ayrıca biraz OC yapacak kadar iyi bir soğutmam da var. 2. RAM'i alıp biraz OC yaparsam bu kartı besleyebilir mi, yorumlarınızı bekliyorum.

Sistem:
RX 570 Sapphire 4 GB
R3 1200
HyperX 2400 MHz tek slot 8 GB RAM
HDD kullandığım için de drop yiyor olabilir miyim acaba?
Çift kanal RAM ve biraz OC sorunuzu büyuk ihtimalle çözücektir. HDD bazi oyunlarda sorun yapabiliyor. Ama çok dandik degilse genelde sorun yapmaz. :)

Oyunların önceliğini görev yöneticisinden düşür. Evet, yanlış yazmadım, düşür. Anlayamadığım bir şekilde benim darboğaz sorunumu büyük ölçüde çözüyor bunu yapmak.

Bahsedilen oyun AC Origins, LoL veya CS:GO olsa tamam da zaten ağır bir oyun. FPS değerin de iyi bence idare et kafaya takma. Çok darlıyorsa kalite ayarlarını biraz modifiye edersin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı